Mistrzyni Polski z Radzymina!

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Karate Kyokushin zawodniczka MKS Karate Kyokushin Radzymin Edyta Parys zdobyła złoty medal, a jej młodsza koleżanka Anna Kwiatkowska zajęła trzecie miejsce.

O kolejny wielki sukces postarały się zawodniczki MKS Karate Kyokushin Radzymin, podopieczne Tomasza Lenkiewicza. Na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Polski Juniorów (do lat 21) stanęła Edyta Parys i sięgnęła po najcenniejszy krążek (kumite +65 kg), zaś w tej samej kategorii wagowej Anna Kwiatkowska stanęła na najniższym stopniu podium. Dobrze spisała się również Agnieszka Puchala, która w kumite +55 kg została sklasyfikowana na 5 miejscu.

– To jest efekt ciężkiej, wieloletniej pracy, a raczej współpracy między trenerem a zawodnikiem. Jeśli istnieje zaufanie i wiemy, co chcemy osiągnać, to się udaje. To nie jest pierwszy sukces naszego klubu na arenie krajowej i międzynarodowej. Prawie 18-letnia praca z dziećmi (zgrupowania, obozy) teraz procentuje – przyznaje trener Tomasz Lenkiewicz.

Warto podkreślić również, że podczas XX Mistrzostw Polski Juniorów w Karate Kyokushin, które odbyły się w Świnoujściu, radzymiński zespół zwyciężył w klasyfikacji drużynowej kobiet.

– Od przeszło ośmiu lat wygrywamy rywalizację na terenie Mazowsza, cztery razy wywalczyliśmy młodzieżowe Mistrzostwo Polski na Olimpiadach Młodzieży. Teraz zaczynaja się sukcesy w kategorii seniorskiej. Mamy już dwa tytuły drużynowe na turniejach Mistrzostw Polski Okręgu Pólnocno-Wschodniego z 2007 i 2008 roku – opowiada sensei Lenkiewicz.

A jak wyglądały przygotowania do Mistrzostw Polski? – Podczas treningów do tego turnieju skupiliśmy się tylko nad dziewczętami, bo te po przerwie wakacyjnej łatwiej potrafią się zorganizować do treningów niż nasi panowie.Mamy bardzo duży potencjał młodych ludzi, którzy mają możliwość startowania na turniejach od najmłodszych lat, począwszy od mistrzostw klubowych, powiatu – które organizujemy już na naszym terenie od 15 lat, następnie Mistrzostwa Mazowsza i Polski – mówi Tomasz Lenkiewicz.

I na koniec kilka słów o złotej medalistce Mistrzostw Polski Edycie Parys. – Nasza Edyta jest obecnie w czołówce krajowej zawodniczek. Jest w kadrze Polski, posiada tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Europy z Belgradu z 2005 roku. Przed nami turnieje młodzieżowe w Warszawie i Puchar Polski w Bydgoszczy.