Młodziczki Marcovii w gronie najlepszych w Polsce

W ubiegły weekend w Kielcach rozgrywany był finałowy turniej młodziczek o Puchar Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Wzięła w nim udział kobieca drużyna z Marek, która przeszła fantastyczną ścieżkę w tych rozgrywkach i znalazła się w gronie czterech najlepszych drużyn w kraju.

W pierwszym meczu mareckie szczypiornistki spotkały się z Koroną Handball Kielce – ekipą, która wygrała całe rozgrywki. Przeciwniczki okazały się zbyt mocne dla mareckiego teamu. Marcovia przegrała to spotkania 26:39.
W drugim meczu szczypiornistki Marcovii zagrały z KS Bystra.

To właśnie starcie o trzecie miejsce okazało się najbardziej wyrównane w całym turnieju – czytamy na stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Do przerwy był remis. Po przerwie minimalnie lepsze okazały się piłkarki KS Bystra, które wygrały mecz 33:31.

– Gratuluję naszym młodym piłkarkom ręcznym i ekipie trenerskiej. Już sam awans do finałowej czwórki jest ogromnym sukcesem. Pokazałyście ogromny hart ducha. Wierzę, że z każdym rokiem będziecie coraz lepszymi zawodniczkami, o których będzie słyszeć cała Polska – komentuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Warto podkreślić, że w gronie gwiazd turnieju znalazła się Martyna Komorska (prawe rozegranie).

Źródło: UM Marki