Mobilne Miasteczko w mareckim przedszkolu

9348

Do Przedszkola Miejskiego nr 1 „Wesoły Skrzat” w Markach  już po raz kolejny zawitało Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego. Przedszkolaki z zapałem zgłębiały tajniki bezpiecznego poruszania się na drodze.

W dniach 30 i 31 stycznia 2018 r. Przedszkole Miejskie Nr 1 w Markach odwiedził Paweł Paczek Koordynator Mobilnego Miasteczka.  Pod jego czujnym okiem, mareckie przedszkolaki przypominały sobie i utrwaliły wiedzę z zakresu bezpieczeństwa drogowego. Po raz kolejny został poruszony temat uważnego przechodzenia przez drogę oraz stosowania się do sygnalizacji świetlnej. Została także zwrócona uwaga na używanie elementów odblaskowych po zmroku, szczególnie w sezonie jesienno – zimowym, kiedy dzień jest krótki i szybko robi się ciemno na dworze. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. Dzieci ze wszystkich grup miały okazję przećwiczyć prawidłowe przechodzenie przez pasy z sygnalizacją świetlną oraz prawidłowe przechodzenie przez drogę, kiedy nie ma pasów ani sygnalizacji. Każdy mógł wcielić się w rolę policjanta i kierować ruchem drogowym. Wszystkie przedszkolaki brały czynny udział w zajęciach co niewątpliwie jeszcze bardziej utrwalało wiedzę z zakresu bezpieczeństwa drogowego.

Dzieci i wychowawcy dziękują za niezwykle pouczające zajęcia, które jednocześnie były dla przedszkolaków wspaniałą zabawą.

Źródło: UM Marki

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.