Moc Orkiestry, moc atrakcji

Już po raz jedenasty światełko do nieba rozbłyśnie z wielkim hukiem na mareckim niebie. 10 stycznia nasze miasto kolejny raz zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy (WOŚP). Marecki sztab prężnie przygotowuje się do finału, który odbędzie się w Hali Widowiskowo ? Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 4 przy ul. Dużej 3.

zdj 1

W tym roku ponad 500 wolontariuszy będzie pracować na rzecz mareckiej WOŚP. Blisko 250 dzieci z naszych szkół będzie kwestować na terenie całego miasta. Dziś już wiemy, że będzie można ich spotkać w kluczowych punktach: sieciach Biedronka i Żabka, M1, Parku Handlowym Ikea, Prima Parku, Norauto, Burger Kingu, przed bramami mareckich kościołów oraz oczywiście na terenie hali przy ul. Dużej.
Tegoroczny finał będzie obfitował w wiele atrakcji. Dzieci ze szkół i przedszkoli przygotowują bogaty program artystyczny, na scenie wystąpią mareckie zespoły muzyczne. Będziemy gościć m.in. kluby sportowe, które przygotowały wiele atrakcji i interaktywnych pokazów. Dla tych, co lubią taniec i ruch, mamy karnety na zajęcia oraz pokaz na scenie. Będzie można zmierzyć poziom tkanki tłuszczowej, przetestować urządzenia fit, zbadać sobie słuch.
Przy Dużej będziemy gościć przedstawicieli miasta i powiatu. Burmistrz Jacek Orych przekazał na licytację nie lada gratkę dla fanów disco polo oraz ? niespodziankę. Zapewniamy, że takiej jeszcze nie było. Na licytacje zapraszamy też fanów Adama Małysza, czekają nie byle jakie fanty. A to nie koniec! Do wygrania będzie  m.in. rower!

plakat_WOSP_20116_2_gazeta_poziom

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych gości. Zjeżdżalnie, wata cukrowa oraz popcorn umilą dzieciom czas. Rodzice będą mogli pozostawić malucha pod opieką wykwalifikowanego opiekuna, bądź w strefie młodego czytelnika. Jak zwykle będą: quizy edukacyjne, fantastyczne pokazy naukowe oraz warsztaty rękodzielnicze. Pierwszy raz zagości bookcrossing i czytanie książek na głos. Dlatego nie zapomnijcie przynieść książek na wymianę.
Koneserzy dobrego jedzenia też nie będą zawiedzeni. Zapraszamy do strefy gastronomicznej, w której będzie można posilić się w opływającej w smakowitości kawiarence, czy też zjeść sławny bigos i grochówkę.
Jak zwykle będzie się działo, będzie bardzo kolorowo i radośnie. Światełko do nieba rozbłyśnie z wielkim hukiem na mareckim niebie.
To, co niezwykle cieszy, to niesłabnąca pomoc lokalnych przedsiębiorców. To dzięki ich wsparciu może być tak atrakcyjnie i ciekawie. Przedsiębiorco, jeżeli jeszcze nas nie wspierasz, a chciałbyś, pisz do nas (tu email). Obserwujcie także na facebooku stronę WOŚP Marki ? bądźcie na bieżąco.

marki

Zapraszamy do wspólnego grania. W tym roku sztab w składzie: Szef Wszystkich Szefów Maria Krzyżanowska oraz: Krzysztof Bychowski ? oprawa graficzna, reklama (bez niej świat nie byłby tak kolorowy), Ada Gajek ? kawiarenka (bo dużo siły i energii trzeba mieć), Agnieszka Gawkowska – media (dużo hałasu o WOŚP musi być), Jadwiga Jaździk ? opiekunka kasy (wszystko musi zgadzać się co do grosza), Jarosław Jaździk? scena (czyli serce WOŚP), Olga Kasperek – loteria (dla każdego coś dobrego), Krzysztof Krzyżanowski ? szatnia (okrycie trzeba zrzucić, atmosfera jest gorąca), Mariola Opalińska ? licytacje (jak szaleć, to szaleć? do upadłego), Beata Sawoń ? wolontariat (bez niego nie będzie nic a nic), Artur Rogiński ? porządek (wszelako musi być i on o tym wie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.