Moda na piękne tarasy i balkony

Co gdzie posadzić, jaką ziemię wybrać, które kompozycje roślinne udadzą się na tarasie i balkonie? Wiele świeżych pomysłów, fachowe doradztwo i wszystko czego szukacie Państwo do ogrodu znajduje się w Centrum Ogrodniczym Witona- rodzinnej firmie z Radzymina, która prężnie działa od 20 lat i stale się rozwija.

Wiosna zagościła już na dobre w naszych ogrodach, wszystko budzi się do życia. Ten radosny czas jest jednocześnie bardzo pracowity dla posiadaczy ogrodów. Wiosenne klimaty można z powodzeniem osiągnąć w nieco mniejszej skali.
W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie obsadzeniami na taras  i balkon. Coraz większą wagę przywiązujemy do organizacji przestrzeni właśnie w tych miejscach. Na rynku pojawił się, bogaty wybór pojemników tarasowych. Drewniane skrzynie, betonowe, plastikowe lub ceramiczne donice wspaniale komponują się  z różnorodnym materiałem roślinnym. Kwiaty, które doskonale sprawdzają się w uprawie balkonowej to nie tylko pelargonie, surfinie czy begonie. Coraz częściej sięgamy po niestandardowe rozwiązania, które prezentują się równie atrakcyjnie.
Obok wspomnianych już jednorocznych kwiatów balkonowych, często pojawiają się rośliny o ozdobnych liściach takich jak plektrantus, bluszczyk kurdybanek, ipomea czy koleus. Rośliny te tworzą piękne, bujne, niejednokrotnie barwne kaskady z samych liści.
Wspaniałą alternatywą jest także obsadzenie balkonu lub tarasu trwałymi kompozycjami z traw ozdobnych. Miskanty, rozplenice, turzyce czy kostrzewy doskonale nadają się do pojemników. Świetnie prezentują się same jak również w towarzystwie kwiatów jednorocznych, bylin lub niewielkich krzewów iglastych, dodając „lekkości”całej kompozycji. Największe zalety traw to ciekawy pokrój, piękne kwiatostany, barwne liście oraz duża atrakcyjność jesienią i zimą.
Kolejnym ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest również tarasowy, mini ogródek ziołowo warzywny. W pojemnikach z powodzeniem możemy uprawiać klasyczne zioła takie jak bazylia, rukola, mięta czy oregano. Udadzą się również mniej znane, ziołowe rarytasy takie jak rukiew wodna, trawa cytrynowa, stewia czy czosnek niedźwiedzi. Wiele ziół pięknie kwitnie np. szałwia lekarska, szczypiorek czy macierzanka. W pojemnikach doskonale rosną również balkonowe pomidory koktajlowe, truskawki, poziomki, pietruszka naciowa, koperek oraz różnokolorowe sałaty. Bogata oferta tych roślin oraz pięknych pojemników tarasowych daje nam ogromne możliwości kompozycyjne, dzięki czemu praktyczny ogródek warzywno-ziołowy staje się jednocześnie bardzo dekoracyjnym zakątkiem naszego balkonu.
Obok roślin ogrodowych i balkonowych posiadamy również bogatą ofertę roślin pokojowych i doniczek. Możemy pochwalić się pokaźną kolekcją kaktusów, wężownic i zamiokulkasów. Znajdziecie Państwo u nas monstery, palmy i skrzydłokwiaty wykorzystywane ostatnio w najmodniejszych domowych aranżacjach.
W Centrum Ogrodniczym Witona zawsze staramy się by klient wyszedł od nas zadowolony, gotowy do działania i wyposażony w odpowiedni materiał ogrodniczy i niezbędną wiedzę.
Z radością zapraszamy w czwartek 25.04.2019 r od godziny 12:00 na Rodzinne Warsztaty Ogrodnicze, które poprowadzi Witold Czuksanow.

zoltek_logoRadzymin, ul. Norwida 22
tel. 22 786-52-55
www.sklep.witona.pl

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.