Mój pierwszy taneczny krok

Wieloletnia współpraca Studia Tańca Anny Głogowskiej oraz kobyłkowskiego stowarzyszenia ?Nie Daj się Nudzie? sprawiła, że już po raz trzeci odbył się Powiatowy Dziecięcy Turniej Tańca ?Mój pierwszy krok taneczny?. Impreza miała miejsce 8 lutego w sali Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Wołominie i zgromadziła około setkę najmłodszych adeptów sztuki tańca towarzyskiego i nowoczesnego, którzy przed liczną widownią, we wspaniałej atmosferze pochwalili się swoimi umiejętnościami.

Tancerze rywalizowały w pięciu kategoriach wiekowych, w solówkach i duetach. Turniej z właściwym sobie wdziękiem i profesjonalizmem poprowadziła sama Ania Głogowska, o oprawę muzyczną zadbał prezes stowarzyszenia ?Nie Daj się Nudzie? Andrzej Zbyszyński, a niełatwe zadanie sędziowania przypadło Annie Grzmiączce wspomaganej przez Urszulę Bogucką, Martę Saks i Igę Sadzińską.

Prawdziwą frajdę dzieciakom sprawiły nie tylko miejsca na podium, ale także puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Wołomina Ryszarda Madziara, który objął patronat nad turniejem. Żeby przywrócić zawodnikom nadwątlone tańcem siły, firma Inter Europol Piekarnia Szwajcarska ufundowała dla wszystkich pyszne rogaliki i piernikowe gwiazdeczki, zaś Starostwo Powiatowe obdarowało cukierkami i lizakami. Wsparcie finansowe zapewniło również Kobyłkowskie Koło Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, której przedstawiciel Hubert Gniadowicz był obecny na turnieju i nie tylko mocno trzymał kciuki za wszystkich uczestników, ale też wspólnie z Burmistrzem Wołomina dekorował zwycięzców.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować zarządowi Powiatowego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości za użyczenie pięknej, doskonale przystosowanej do organizacji imprez sali; Gminie Wołomin, Starostwu Powiatowemu, firmie Inter Europol Piekarnia Szwajcarska oraz kobyłkowskiemu Kołu Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej za wsparcie finansowe a tygodnikowi ?Życie Powiatu na Mazowszu? za patronat medialny. Dla dzieci jest to niezwykłe przeżycie, zachęcenie do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a bez Państwa życzliwości taka piękna forma podsumowania ich ciężkiej pracy nie byłaby możliwa.

Relację możemy obejrzeć na www.zyciepw.pl oraz www.niedajsienudzie.pl

Już dziś ? dzieci i organizatorzy zapraszają na IV letnią edycję Dziecięcego Turnieju Tańca, który odbędzie się w czerwcu.