MotoCud po raz piętnasty

XV Zlot Motocyklowy MotoCud pojechał z Radzymina przez Kuligów, Stare Załubice, Nieporęt, Wieliszew dotarł do Legionowa skąd przez Ciemne wrócił do Radzymina. – Posadziliśmy kolejny Dąb Katyński, przejechaliśmy trasę – krótko mówiąc spotkaliśmy się wszyscy po roku. teraz spotkamy się za rok. (…) W tym roku trochę niebo nas skropiło ale mamy nadzieję, że dla wytrawnych motocyklistów to żadna przeszkoda by pojechać w trasę z przyjaciółmi ? napisali organizatorzy na swoim FB-owym profilu..
Tradycyjnie motocykliści w tym roku posadzili kolejny Dąb Katyński. Dedykowany on był dla Majora Aleksandra Skorko. Lekarza który pracował w 1920 roku podczas Cudu nad Wisłą w szpitalu polowym.
Zbiórka zaczęła się już od godz. 9.00 rano w sąsiedztwie Cmentarzem Poległych 1920 roku w miejscu określanym często jako lądowisko śmigłowca podczas wizyty Ojca Świętego w Radzyminie, gdzie do godz.11.30 trwały zapisy i sprawdzenie listy wyruszających w trasę.
W Radzymine znajduje się pomnik Juliana Osińskiego – kolarza i motocyklisty,który urodził się 13 marca 1873 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat interesował się rowerami. Sportową rywalizację rozpoczął w wieku kilkunastu lat najpierw na bicyklu, a potem na rowerze. W 1894 roku był zwycięzcą w kolarskim maratonie szosowym na trasie z Krakowa do Lwowa – dystans 338, 5 km, pokonał w czasie 19 godzin i 40 minut. Rok później wywalczył tytuł mistrza Królestwa Polskiego na dystansie 50 i 100 wiorst. Był także mistrzem Królestwa Polskiego na torze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.