MUKS Zielonka z awansem do półfinału Mistrzostw Polski

MUKS Zielonka pokonał Wilki Sanok 5:2 w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Mistrzostw Polski seniorów w unihokeju. Mecz rozegrano w sobotę, 9 marca, w hali sportowej OKiS w Zielonce. Kolejnym przeciwnikiem MUKS Zielonka będzie Szarotka Nowy Targ.

W sobotnim spotkaniu z Wilkami Sanok bramki dla Zielonki zdobywali Mateusz Kowalski (3 gole) i Maciej Sieńko (2 gole). Najlepszymi zawodnikami meczu zostali: Filip Łukaszewski (Zielonka) oraz Piotr Sokołowski (Sanok).
Dzięki wygranej w ćwierćfinale MUKS Zielonka jest już pewny występu w Super Finale Unihokeja 2019, który odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia 2019 roku w Hali Sportowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce, ul. Łukasińskiego 1/3.
Od wyniku półfinałowej rywalizacji z Szarotką Nowy Targ zależy czy MUKS Zielonka będzie walczył o III czy też I miejsce w sezonie 2018/2019.

Udało nam się zadać kilka pytań Robertowi Desce, trenerowi seniorów MUKS-u Zielonka oraz byłemu trenerowi reprezentacji Polski juniorów w unihokeju.
– Jak Wyglądał pierwszy mecz z Wilkami Sanok?
– Niestety po dość długiej podróży nie mogliśmy wejść w mecz. Pomimo dobrego rozegrania zawodziła skuteczność. Dopiero w końcowej fazie meczu opanowaliśmy sytuację i udało się zwyciężyć.
– Jak przebiegała druga konfrontacja z Wilkami Sanok?
– W drugim meczu na własnym boisku od początku kontrolowaliśmy sytuację. Ze skutecznością niestety pomimo wielu dogodnych sytuacji nie było najlepiej. Udało się jednak zrealizować założenia taktyczne i dość pewnie zwyciężyć. W półfinale czeka na nas ponownie drużyna Szarotka Nowy Targ.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.