MUKS Zielonka z brązowym medalem Mistrzostw Polski

W sobotę, 13 kwietnia 2019 r. w hali sportowej OKiS odbył się Super Finał Salming Ekstraligi Unihokeja. Poznaliśmy końcowe rozstrzygnięcia Mistrzostw Polski w kategorii mężczyzn i kobiet. Mistrzem Polski została drużyna Górali Nowy Targ, a wśród pań Olimpia Ossowa Gdańsk. MUKS Zielonka po ciężkiej walce wywalczył brązowy medal MP.

W meczu o 3. miejsce byliśmy świadkami Derbów Mazowsza pomiędzy MUKS Zielonka i Olimpią Łochów. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się łochowianie. Po 11 minutach prowadzili już 2:0 i wydawało się, ze mogą skutecznie kontrolować przebieg spotkania. Tymczasem MUKS szybko wziął się za odrabianie strat i jeszcze przed pierwszą przerwą doprowadził do wyrównania (2:2).

Na początku drugiej odsłony gospodarze szybko objęli prowadzenie 3:2 dzięki Filipowi Łukaszewskiemu, ale w połowie tercji wyrównał Karol Miszczuk. O medalu miała więc zadecydować trzecia część gry.

W niej długo nie widzieliśmy bramki. Oba zespoły uważnie rozgrywały piłeczkę, nie chcąc popełnić kosztownego błędu. Pierwszy przytrafił się Zielonce, która w 51. minucie złapała 2-minutową karę. Łochów szybko skorzystał z tego prezentu, ale prowadzeniem 4:3 nie cieszył się zbyt długo.

MUKS po raz kolejny w historii rozgrywek popisał się piorunującą końcówka i między 53. a 57. minutą zdobył 3 bramki, które wystarczyły do tego, by zwyciężyć ostatecznie 6:4. W efekcie drużynie Olimpii po raz 21. nie udało się zwyciężyć z Zielonką, która w starciach z Łochowem wciąż pozostaje niepokonana.

Przyznano również nagrody sezonu.

ALL STARS – najlepsza szóstka sezonu:

Bramkarz: Maciej Jastrzębski (Szarotka Nowy Targ)
Lewy obrońca: Łukasz Widurski (Szarotka Nowy Targ)
Prawy obrońca: Filip Łukaszewski (MUKS Zielonka)
Lewy atakujący: Łukasz Ślusarek (Szarotka Nowy Targ)
Środkowy: Karol Pelczarski (Górale Nowy Targ)
Prawy atakujący: Michał Sieńko (MUKS Zielonka)

Laureat Kryształowej Kuli (MVP sezonu wg sponsora ligi – firmy Salming): Karol Pelczarski (Górale Nowy Targ)

Laureat w plebiscycie publiczności na najlepszego zawodnika sezonu: Maciej Sieńko (MUKS Zielonka)

Źródło: UM Zielonka