Muzyczna podróż na Jamajkę

Michał Sołtan

W niedzielę 30 lipca, odbył się w mareckim Parku Briggsów kolejny koncert z cyklu „Zaczarowany świat muzyki”. Tym razem mieszkańcy Marek wraz z gwiazdą wieczoru Michałem Sołtanem udali się w niezapomnianą, muzyczną się na Jamajkę.

Michał Sołtan to ceniony gitarzysta, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista młodego pokolenia.  Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jako lider jazzowego zespołu Imagination Quartet występował na festiwalach w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, podczas których publiczność mogła posłuchać jego autorskich kompozycji. Ma na swoim koncie dwie płyty „IQ” (2011 r.) oraz „Mallada” (2015 r.) nagrane wspólnie z Imagination Quartet.

Jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Zorganizował około 30 autorskich warsztatów „Uwolnij muzykę” oraz zagrał 70 koncertów, na których można usłyszeć m.in. nagrany we współpracy z wydawnictwem ForTune singiel „Pan Sowa”. Wraz z Magdaleną Jankowską stworzył performance „MaloGranie”, podczas którego komponuje muzykę na żywo do malowanego obrazu. Pierwsze publiczne MaloGranie odbyło się w Teatrze BOTO 5 maja 2015 r., przy okazji oddania muralu „Mewy Origami”, zaprojektowanego i wykonanego własnoręcznie przez Magdalenę Jankowską.

Od  2016 roku Michał Sołtan prowadzi na YouTube kanał „Muzyk w formie”, poświęcony związkom muzyki, sztuki i sportu. Do swojego programu zaprasza na rozmowy, wspólne muzykowanie i treningi sportowe twórców i ludzi kultury. Znany jest także ze swojej działalności charytatywnej i społecznej.

Marecki koncert Michała Sołtana to przede wszystkim reggae w najlepszym wydaniu.  Przepełniona pozytywną energią muzyka, ciekawy repertuar i dobry kontakt artysty z publicznością to najlepsza recepta na udany wieczór i muzyczną podróż na karaibską wyspę.

Zdjęcie: Urząd Miasta Marki

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.