Muzycznie i artystycznie w Tłuszczu

11 luty w Tłuszczu okazał się dniem wyjątkowym. Amatorzy malarstwa oraz rockowej muzyki byli z całą pewnością zadowoleni. W Klubokawiarni ?Potok Serc? swoje prace zaprezentował Klaudiusz Maselewski. Natomiast w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Tłuszczu odbył się koncert ?Rockowe Granie?.

Klaudiusz Maselewski to młody artysta, posługuje się różnymi technikami. Używa akwareli, oleju, rzeźbi w kamieniu, fotografuje oraz zajmuje się obróbką obrazu poprzez technikę komputerową. Jakiś czas temu zajął się tworzeniem prac przy użyciu papieru jako materii do artystycznej formy wypowiedzi.

Piątkowy wieczór rozbrzmiewał rockową muzyką. W Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Tłuszczu odbył się niesamowity koncert ?Rockowe Granie?. Publiczność mogła posłuchać takich zespołów jak: Killing Silence, MORON, Nut Crackers.

Killing Silence to bardzo skutecznie zabijający ciszę skład rockowy z Wołomina i okolic. Powstali w 2008 roku. Zainspirowani wszelkiej maści muzyką rockową zaczęli tworzyć własny repertuar.

MORON to zespół, który narodził niczym feniks z popiołów wcześniejszej grupy Suspense. Pod nową nazwą grają od 2008 roku. Dwa ostre wokale dające wyraz złości i ironii, rytmika i ostrość gitar, szybkość i moc bębnów. Nut Crackers działa od 2009 roku. Ich muzykę można nazwać szeroko pojętym rockiem. Soczyste brzmienie gitary, ostre partie perkusyjne, do tego łagodny wokal. Po prostu – mieszanka wybuchowa. Sylwia Kowalska