Na i tuż za podium

Bogusław Waszczuk na ławceNa Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc w swoim debiucie na seniorskiej imprezie Paweł Pietrak zajął czwarte miejsce. W dobrze obsadzonych Mistrzostwach Hajnówki Bogusław Waszczuk wylądował na najwyższym miejscu podium.
Dla obecnego Mistrza Polski Juniorów Pawła Pietraka zawody w Gostyniu były debiutem na imprezie seniorskiej. Na dodatek pierwszy występ w pełni ?dorosłej” kategorii zaliczył na znakomicie obsadzonych mistrzostwach kraju. Czwarte miejsce można uznać za sukces, chociaż zapewne pozostał pewien niedosyt.

Paweł PietrakWszyscy po cichu liczyli na medal, choćby ten brązowy. Lecz Paweł zdobył już ostrogi w seniorach i nie pozostaje mu nic innego, jak tylko trenować i za rok pokazać klasę – bezcenne doświadczenie już ma. Zawodnik kobyłkowskiego Wichru zaliczył 205 kg. – Paweł atakował 212 kg, lecz niestety nie zaliczył. Gdyby mu się udało, byłby trzeci. Ale i tak jest to wielki sukces, przecież to był jego debiut na takiej imprezie – mówi trener Stanisław Bielewicz.

Pozostała część kadry ?Wichru” występowała w weekend na silnie obsadzonych zawodach w Hajnówce. Na najwyższym stopniu podium (kat. do 20 lat, 90 kg) stanął Bogusław Waszczuk, wyciskając 172,5 kg. Brązowe medale zdobyli Artur Kozłowski (kat. do lat 23), Paweł Rosa (juniorzy do lat 23) i Tomasz Zych (juniorzy do lat 18), zaś tuż za podium znalazł się Adrian Buczek (75 kg).

Bogusław Waszczuk to obecny Mistrz Polski młodzików do 90 kg i rekordzista Polski (172,5 kg) oraz wicemistrz Polski juniorów do lat 20 (182,5kg), więc występ w Hajnówce był jedynie potwierdzeniem jego znakomitej dyspozycji. – Teraz tylko patrzę, jak ktoś odbierze mi rekord Polski. Ale myślę, że to prędko nie nastąpi. Poprzedni wytrzymał aż cztery lata. W tym roku celuję w tytuł Mistrza Polski juniorów – mówił nam zwycięzca z Hajnówki.