W piątek, 2 stycznia, policjanci z gostynińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mieszkańca gminy Gostynin, który w zimowych warunkach poruszał się samochodem marki BMW wyposażonym w opony niespełniające wymogów technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, a kierowcę ukarali mandatem karnym.
Tragedia w przydomowym stawie. Pod matką i synem załamał się lód. Oboje zmarli w szpitalu.
Policjanci z Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie, pełniący służbę w ramach Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadzili kontrolę pojazdu, podczas której stwierdzili, że opony posiadają bieżnik poniżej wymaganej przepisami normy. W trudnych warunkach zimowych, przy opadach śniegu i śliskiej nawierzchni, taki stan techniczny pojazdu znacząco zwiększa ryzyko utraty panowania nad autem.

W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny BMW oraz nałożyli na kierującego mandat karny za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu.
Policjanci apelują do wszystkich kierowców o odpowiednie przygotowanie samochodów do jazdy zimą. Sprawne opony z właściwą głębokością bieżnika, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz zachowanie ostrożności to podstawowe elementy wpływające na bezpieczeństwo na drogach.
mł. asp. Paweł Klimek / Policja Mazowiecka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Tragedia w Nowym Dworze Mazowieckim – zderzenie motocykla z autem. Motocyklista nie żyje
Groźny wypadek na skrzyżowaniu na Łysobyki – rozbite auta i pilna akcja ratunkowa
Auto stanęło w płomieniach! Nocna akcja strażaków – samochód doszczętnie zniszczony
Oszustwa „na wnuczka” – zachowaj czujność w kontaktach z nieznajomymi
Zderzenie z sarną zakończyło się tragedią! Motocyklista walczy o zdrowie
Nocny dramat pod Płońskiem! Bus pełen ludzi wypadł z drogi i przewrócił się na bok.
Śmiertelny wypadek na DK9 – czołowe zderzenie z ciężarówką, kierująca VW zginęła na miejscu
Dramat podczas naprawy ciężarówki! Kabina przygniotła mężczyznę – dramatyczna akcja ratunkowa
Nocny dramat i walka z żywiołem! Dom w ogniu, akcja trwała ponad 5 godzin
Dwa dni, trzy osoby w szpitalu! Niebezpieczna seria zdarzeń na drogach
O krok od tragedii! Nieprzytomna seniorka i włączony gaz w mieszkaniu
Dramat na skrzyżowaniu! Rowerzysta w stanie krytycznym, na miejsce wezwano śmigłowiec LPR
Pędził ponad 180 km/h. Śmiertelny rajd pijanego kierowcy. Audi zmiażdżone, pasażer nie żyje
Nie ustąpił pierwszeństwa – doszło do poważnego wypadku i dachowania. Na pomoc wezwano LPR.

