„Nadaj życiu rytm” – Zielonka łączy pokolenia

„Nadaj życiu rytm” – Zielonka łączy pokolenia

W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna edycja niezwykłego wydarzenia – ciekawych i inspirujących spotkań seniorów z Centrum Aktywności Seniora w Zielonce z młodzieżą z Zespołu Szkół w Zielonce, w ramach Międzypokoleniowego Tygodnia Aktywności. Pod hasłem „Nadaj życiu rytm”, uczestnicy zgłębiali tajniki nowoczesnych technologii i doświadczali życia w starszym wieku, promując wzajemne zrozumienie i współpracę.

Zielonka stała się miejscem wyjątkowego spotkania pokoleń, gdzie młodzież i seniorzy razem odkrywali możliwości, jakie niesie za sobą postęp technologiczny oraz dzielili się swoimi doświadczeniami. Wszystko to działo się w ramach Międzypokoleniowego Tygodnia Aktywności, który odbył się pod inspirującym hasłem „Nadaj życiu rytm”.

Tydzień rozpoczął się wystawą autoportretów, gdzie twórczość uczniów Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego splatała się z doświadczeniami seniorów z Centrum Aktywności Seniora. Ta kreatywna inauguracja zwiastowała kolejne dni pełne inspirujących wydarzeń.

Wtorkowe warsztaty poświęcone były nowoczesnym technologiom, w tym sztucznej inteligencji. Seniorzy z wielkim zainteresowaniem zgłębiali nowinki, które jeszcze do niedawna wydawały się być czystą fantazją. Wspólna nauka i dialog między pokoleniami pozwoliły na przełamanie barier i obaw przed nowymi technologiami.

Najwięcej emocji wzbudziły środowe lekcje z empatii pod okiem Anny Jarosińskiej z Instytutu Psychogerontologii, w których udział wzięli Burmistrz Kamil Michał Iwandowski i Sekretarz Miasta Renata Jóźwiak.

Te zajęcia umożliwiły uczestnikom doświadczenie ograniczeń związanych z dojrzałym wiekiem. Specjalne okulary, kamizelki i inne symulacyjne narzędzia pozwoliły młodym zrozumieć trudności, z jakimi na co dzień muszą mierzyć się osoby starsze. Ta głęboka lekcja empatii była okazją do refleksji nad potrzebą wspierania seniorów przez młodsze pokolenia.

Ten wyjątkowy tydzień zakończył się spotkaniem z Maćkiem Gajewskim – znanym „Sprzętoznawcą”, który omówił zagrożenia i szanse płynące ze sztucznej inteligencji. Ta dyskusja była doskonałym podsumowaniem i być może otworzyła nowe perspektywy na przyszłe działania i technologiczne innowacje.

– Wszystkie wydarzenia Międzypokoleniowego Tygodnia Aktywności zgromadziły zarówno seniorów, jak i uczniów Z.S. im. Prezydenta Ignacego Mościckiego, tworząc wyjątkową atmosferę współpracy i zrozumienia międzypokoleniowego. Młodzież mogła się przekonać, jakie ograniczenia stawia starość, a seniorzy z kolei mieli możliwość zaczerpnąć od uczniów tego, co nowe i nowoczesne. Dla każdej z tych grup ta wzajemna wymiana myśli i doświadczeń była odkrywcza i inspirująca, a współpraca i wzajemne zrozumienie mogą realnie „nadać życiu rytm. Takie spotkania otwierają nas na nowe działania. – podsumował Mariusz Dorot, dyrektor Centrum Aktywności Seniora. 

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zielonka – Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zielonkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji w Ośrodku Kultury i Sportu odbyła się wczoraj wspaniała uroczystość. Było rozdanie dyplomów, [...]
0 komentarzy
Zielonka - interwencja Miasta w sprawie terminu remontu przejazdu kolejowego

Zielonka – interwencja Miasta w sprawie terminu remontu przejazdu kolejowego

W ostatni piątek, Zastępca Burmistrza Tomasz Pieloszczyk spotkał się z przedstawicielami Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Podczas spotkania [...]
0 komentarzy

Zielonka – konkurs na działkę na Gliniankach tylko do 14 czerwca

Do piątku, 14 czerwca można składać oferty w konkursie na najem działki na Gliniankach. Nieogrodzona parcela ma aż 800m2 powierzchni. Działka położona jest [...]
0 komentarzy
Urząd Miasta Zielonka nieczynny 31 maja

Zawiadomienie o III Sesji Rady Miasta Zielonka

III Sesja Rady Miasta Zielonka odbędzie się dnia 19 czerwca 2024 r. (środa) o godz. 9:00 w Urzędzie Miasta Zielonka – ul. Lipowa [...]
0 komentarzy
Posiedzenie Komisji Rady Miasta Zielonka

Posiedzenie Komisji Rady Miasta Zielonka

17 czerwca 2024 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zielonka przy ul. Lipowej 5 odbędzie się połączone posiedzenie Komisji [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.