Nadszedł czas zmian pokoleniowych

W poniedziałek w Klembowie odbyło się uroczyste zaprzysiężenie na wójta Klembowa Rafała Mathiaka. Podobna uroczystość miała miejsce w Radzyminie, gdzie stery miasta przejął Krzysztof Chaciński

? Jest to dla mnie bardzo ważny dzień. Dlatego drży mi dziś głos. Chciałbym wszystkim Państwu podziękować i wyrazić wdzięczność za poparcie. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy na mnie głosowali ale deklaruję że będę wójtem wszystkich mieszkańców Klembowa i uczynię wszystko, aby nie zawieść pokładanego we mnie zaufania i nadziei ? powiedział rozpoczynając swoje wystąpienie nowy wójt Klembowa Rafał Mathiak.

? Pewnie w ostatnich dniach usłyszał Pan wiele słów podziękować ale ja również chciałbym Panu podziękować za te kilka lat naszej współpracy ? stwierdził kierując się w stronę ustępującego wójta Kazimierza Rakowskiego.

2014-12-11_145851

Kazimierz Rakowski podziękował swoim wieloletnim współpracownikom. – Skończyła się era Kazimierza Rakowskiego zaczęła się era Rafała Mathiaka. Z tego miejsca chciałbym Panu Rafałowi podziękować za szlachetną kampanię. Te 22 lata mojej pracy na stanowisku wójta Klembowa to 1/3 mojego życia. Panie Rafale z całego serca gratuluję zwycięstwa i pewnie będziemy współpracować. Ja jako radny powiatu i Pan jako wójt ? mówił zwracając się do swojego młodego następcy.

Rónież w poniedziałek ale dwie godziny wcześniej ślubowanie złożył nowy burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński.

Krótka sesja Rady Miejskiej w Radzyminie odbyła się według porządku obrad zaproponowanego przez PKW. Dokument stwierdzający że Krzysztof Chaciński został wybrany burmistrzem Radzymina odczytał przewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie Zbigniew Jabłoński. Składając życzenia burmistrzowi życzył zdrowia. ? Choć w tak młodym wieku problemy ze zdrowiem nie powinny Pana jeszcze dotyczyć ? mówił.

Krzysztof Chaciński kierując się do radnych i mieszkańców, którzy przyszli aby uczestniczyć w tym podniosłym momencie powiedział:

? Od momentu ślubowania nie widzę już klubów ? widzę 21 radnych z którymi chciałbym współpracować. Burmistrz i Rada to jedna łódź i machanie tylko jednym wiosłem spowoduje, że będziemy się kręcić w kółko ? musimy wiosłować równocześnie ? powiedział zapraszając do współpracy i deklarując ją ze swej strony również.

– O 14.20 mój szanowny kolega złożył ślubowanie w obecności tych wszystkich, którym Radzymin leży na sercu. Mnie on również leży na sercu. Pełniłem ten urząd 12 lat. Mam ten zaszczyt, że byłem burmistrzem Pierwszym wybranym w wolnych wyborach. Jest tu dziś wielu zaangażowanych w rozwój Radzymina gości. To znaczy, że ciągle dobro Radzymina jest nam wszystkim bliskie. Chciałbym również podziękować i pogratulować rodzinie i najbliższym nowego Pana burmistrza. Zamykam dziś moją drogę samorządową ale chcę zaprosić do współpracy. Ja jestem do Pana dyspozycji ? mówił Zbigniew Piotrowski zwracając się do Krzysztofa Chacińskiego.

– Chciałbym, żeby Pan przyjął tę godność ? powiedział po chwili przekazując radzymińskie insygnia władzy.

W imieniu radnych i swoim własnym za wieloletnią współpracę Zbigniewowi Piotrowskiemu podziękował Zbigniew Jabłoński. – Przez te 12 lat było wiele wyzwań i wiele pilnych zadań do wykonania, zawsze więcej potrzeb niż możliwości do ich zrealizowania. Zapoczątkował Pan wiele działań w kultywowaniu tradycji historycznych naszego miasta. Małego miasta z wielką historią.

Teresa Urbanowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.