Namaluj z nami Wołomin

35238265_1970185173025690_6054717879385849856_n

Do wspólnego malowania Wołomina zaprosiła Pracownia Artystycznych Wyzwań z Wołomina (PAW), działająca przy Mazowieckim Forum Biznesu, Nauki i Kultury.

W jednodniowych spotkaniach plenerowych uczestniczy kilkunastu malarzy, którzy po raz ostatni spotkają się w ramach projektu „Namaluj z nami Wołomin” w najbliższą niedzielę 17 czerwca.
Tradycyjnie spotkanie rozpocznie się ok. godz. 9.00 od zaplanowania, przy tradycyjnej herbacie, działań artystycznych po czym malarze wyruszą na spacer po Wołominie. – Z takiego spaceru wracamy z pomysłami, zdjęciami a często nawet już z gotowymi obrazami – opowiada Gabriela Czarnecka, uczestniczka plenerów a także członek Mazowieckiego Forum Biznesu, Nauki i Kultury.
Najbliższa niedziela będzie wyjątkowo atrakcyjnym dniem zarówno dla plenerowiczów jak też dla mieszkańców, gdyż w godzinach popołudniowych 14.00 – 16.00 odbędzie się wernisaż prac, które powstały podczas dwóch plenerowych spotkań realizowanych w ramach projektu „Namaluj z nami Wołomin” w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem: „Prowadzenie działań wspierających edukację kulturalną oraz popularyzację dziedzictwa historycznego Wołomina”. Projekt realizowany jest przy finansowym wsparciu ze środków Gminy Wołomin.
Podczas wystawy zostaną zaprezentowane miejsca, które przykuły uwagę odwiedzających Wołomin artystów. – Będzie na co popatrzeć ale tą wystawą chcemy też zachęcić do dyskusji o Wołominie. Odbędzie się ona w miejscu zaniedbanym – na terenie Starej Elektrowni przy ulicy Daszyńskiego. Jest to miejsce wymarzone do działań takich jakie prowadzi nasze stowarzyszenie i warto zwrócić na nie uwagę – mówi Teresa Urbanowska, prezes MFBNiK.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.