Nasi na Mistrzostwach Europy

W dniach 1?2 czerwca odbyły się Mistrzostwa Europy Shinkyokushin Karate. Reprezentantami Powiatu Wołomińskiego na tych zawodach byli zawodnicy na co dzień trenujący pod okiem sensei Tomasza Lenkiewicza ? Mariusz Lipski i Bartek Pędziak.

To był bardzo dobry start polskiej drużyny w Mistrzostwach Europy w Antwerpii: Mateusz Garbacz zajął II miejsce, Maciej Mazur, Łukasz Lemieszko i Marek Wolny zajęli III miejsca. W konkurencji kumite juniorów wygrała Justyna Kacperczyk oraz Dominik Parol. Gratulujemy!
Poziom mistrzostw był bardzo wysoki. W turnieju udział wzięło ponad 380 zawodników z 28 krajów europejskich.
Niestety odpadli oni w 1/8 finału, przegrywając, jak się okazało, ze zwycięzcami swoich kategorii wagowych, zawodnikami z Rumunii.
Tego samego dnia we Wrocławiu młodsi zawodnicy MKS Karate Kyokushin z Team Lenkiewicz startowali w Międzynarodowej Olimpiadzie Karate we Wrocławiu. Wywalczyli łącznie siedem medali. Również gratulujemy!