Nasielsk wyprzedził w wyciskaniu Kobyłkę

Znamy już mistrza Mazowieckiej Ligi Wyciskania Sztangi Leżąc. Została nim drużyna Power 2005 Nasielsk wyprzedzając na finiszu klub MKS Wicher Kobyłka. Finałowa seria zawodów odbyła się w niedzielę 16 listopada w Kobyłce.

Choć to gospodarze, czyli zawodnicy Wichru Kobyłka przystępowali do finałowych zawodów w roli lidera, to niestety nie utrzymali prowadzenia do końca. Szkoda bo przewaga zawodników z Nasielska okazała się niewielka. O zwycięstwie klubu Power 2005 Nasielsk w końcowej klasyfikacji Mazowieckiej Ligi Wyciskania Leżąc zdecydowała znakomita postawa podczas zawodów w Kobyłce. Na trzecim miejscu podium stanęli ciężarowcy Apollo Otwock.

Zawodnicy z Kobyłki przegrali mistrzostwo Mazwieckiej Ligi Wyciskania Leżąc z klubem Power 2005 Nasielsk
Zawodnicy z Kobyłki przegrali mistrzostwo Mazwieckiej Ligi Wyciskania Leżąc z klubem Power 2005 Nasielsk

Najlepszy wynik indywidualnie uzyskał przedstawiciel Wichru Kobyłka, Bogusław Waszczuk. Aktualny mistrz i rekordzista Polski juniorów zdobył 139,1 pkt. A w swojej najlepszej próbie wycisnął 200 kg. Młody sportowiec poprawił tym wynikiem własny rekord życiowy. Poza tym rezultat uzyskany przez ciężarowca jest najlepszym oficjalnym wynikiem juniorskim w historii klubu z Kobyłki(występ bez koszulki specjalistycznej), a co więcej osiągniętym przez wychowanka MKS Wicher Kobyłka. – Z tego wyniku bardzo się cieszę. Plany były takie, że te 200 kg miałęm atakować dopiero w grudniu na zawodach w Otwocku. To llbrzmi suksces. Zresztą całe zawody oceniam bardzo dobrze. Osiągneliśmy znakomity rezultat. Smutno jest tylko, że rywale z Nasielska wycisneli jeszcze więcej. Aż trudno w to uwierzyć – mówił tuż po zawodach Bogusłw Waszczuk z Wichru Kobyłka.
Dużą zasługę w zwycięstwie drużyny z Nasielska miał Dariusz Wdowiński. Zawodnik ten zaprezentował fantastyczną dyspozycję osiągając najlepszy rezultat podczas zawodów w liczbie wyciśniętych kilogramów. W swojej najlepszej próbie wycisnął 230 kg. Dariusz Wdowiński jest aktualnym Mistrzem Polski w kategorii wagowej ponad 125kg. Zawodnik w nowym roku będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Weteranów, które odbędą się w Nowej Zelandii.
Zawody odbywające się w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Goście żywiołowo reagowali, na każde udane wyciśnięcie ciężarowców i nagradzali ich gromkimi brawami. Na zawodach pojawił się także burmistrz Kobyłki, Robert Roguski i znany warszawski dziennikarz i fotoreporter Leszek Fidusiewicz.
Dla publiczności w MOK Kobyłka organizatorzy przewidzieli jeszcze jedną atrakcję. Widzom zaprezentował się jeden z najbardziej znanych polskich kulturystów Waldemar Nol. Wielokrotny mistrz kraju oraz Mistrz Świata Weteranów powyżej 50 lat zdobył sobie zachwyt publiczności, która chętnie fotografowała się ze znanym kulturystą.
Nad całymi zawodami czuwał legendarny trener MKS Wicher Kobyłka, pan Stanisław Bielewicz.

Adam Kudełka, Leszek Marszał

Komentarze

komentarzy