Nietrzeźwy kierowca na drodze stanowi zagrożenie nie tylko dla innych uczestników ruchu, ale także dla siebie samego. Dobitnie przekonało się o tym dwóch mężczyzn, którzy w piątkowe popołudnie uczestniczyli w kolizji w Markach. 62- latek, kierując chevroletem nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i zderzył się z oplem, którym kierował 59- letni mężczyzna. Obaj byli nietrzeźwi. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a obaj Panowie za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.
W piątek w godzinach popołudniowych Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zostali poinformowani o kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu w Markach. Istniało podejrzenie, że jeden z kierowców jest nietrzeźwy.
Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, gdzie zbadali stan trzeźwości uczestników kolizji. Okazało się, że obaj kierowcy spożywali alkohol. 62- latek kierujący chevroletem wydmuchał prawie 3 promile, zaś kierowca opla 59- latek ponad 0,5 promila alkoholu.
Na szczęście w wypadku nie ucierpieli postronni. Obaj mężczyźni stracą prawo jazdy, nie unikną również odpowiedzialności przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
W związku z powtarzającymi się przypadkami kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu wołomińscy policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku. Nietrzeźwi użytkownicy dróg stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych. Zwracamy również uwagę kierującym, aby jeździli ostrożnie, stosowali się do znaków drogowych, a przede wszystkim dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze.
Źródło: KPP w Wołominie
Więcej wiadomości z Mazowsza
Tragedia na DK62. 19-latek uderzył w drzewo – zginął na miejscu
Kolejne groźne zdarzenie z udziałem jednośladu
Volkswagen odzyskany, 32-latek z zarzutami
Zuchwała kradzież w Ząbkach. Luksusowa Skoda zniknęła w kilka chwil – policja zatrzymała duet złodziei
Groźny wypadek w Nowinkach. Auto wypadło z drogi i rozbiło się w przydrożnym rowie
Był pewny ze wygrał BMW – mieszkaniec powiatu siedleckiego stracił ponad 18 tysięcy złotych
Płomienie sięgały wysoko! Dramatyczny pożar auta po zmroku.
Tragedia na Ursynowie. Pożar przy Migdałowej pochłonął cztery życia
Brutalny atak w centrum Warszawy! 20-latek w stanie krytycznym.
Policjanci zlikwidowali laboratorium do produkcji narkotyków. Zabezpieczono 90kg środków psychoaktywnych. Dwóch obywateli Ukrainy usłyszało zarzuty
Zderzenie na Żołnierskiej! Rozbite auta i utrudnienia na DW631
Wieczorna akcja strażaków w Marianowie. Ogień strawił samochód osobowy, a sytuacja mogła zakończyć się znacznie poważniej.
Śmiertelny wypadek na krajowej „50”. Tir w rowie. Kierowca i pasażer wypadli przez szybę.
Nie ustąpił pierwszeństwa. Motocyklistka trafiła do szpitala.
