Niepodległościowy turniej unihokeja odbył się w Zielonce

W 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbył się w Zielonce turniej unihokeja. W hali OKiS na trzech boiskach, nazwanych: Piłsudski, Dmowski i Paderewski grało prawie 250 zawodników z 21 drużyn. Obecne były kluby z Łochowa, Józefiny, Zabrodzia, Płoskini, Warszawy, Święcic, Baniochy oraz zielonkowskie kluby tj. Dzikie Gęsi, MUKS i Bankówka, która wystąpiła w roli organizatora.

Po widowiskowej rywalizacji grupowej, nastąpiła zacięta faza play-off, która wyłoniła finalistów. W kategorii dzieci triumfowała drużyna z Józefiny, drugie miejsce zajął Łochów a trzecie UKS Bankówka. W kategorii młodziczek bezkonkurencyjne okazały się Dzikie Gęsi Zielonka, na drugim miejscu uplasowała się Dragons Płoskinia a trzecie miejsce przypadło dla Młodych Wilków Zabrodzie.

Kategorię młodzików zdominowała UKS Bankówka, której drużyny zajęły I i III miejsce na podium. Natomiast czarnym koniem turnieju okazała się młoda drużyna ze Święcic, zajmując drugie miejsce w tej kategorii. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale a drużyny puchary.

Wyjątkowym wydarzeniem było o godz. 12.00 odśpiewanie hymnu narodowego przez wszystkich zgromadzonych na hali w Zielonce. Cieszymy się, że w tak ważnym dniu turniej miał tak podniosły charakter.

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Burmistrza Miasta Zielonka i Starostwo Powiatowe w Wołominie, dzięki którym ufundowane zostały medale dla wszystkich uczestników oraz pamiątkowe puchary i koszulki.

Dekoracji zawodników dokonali Sekretarz Miasta Zielonka Renata Jóźwiak, Wicestarosta Powiatu Adam Łossan i mentor zielonkowskiego unihokeja Pan Stanisław Głowienka.

Źródło: UM Zielonka