Niespodzianka autorstwa KPP

W miniony weekend zakończyła się jesienna runda Powiatowej Extraligi Firm. Na boisku przy ?ekonomiku? rozegranych zostało siedem spotkań, w których padły 42 bramki. Nieoczekiwanie zakończył się mecz pomiędzy KPP a Oknoplastem, gdzie ci pierwsi pokonali swoich przeciwników.

Liga A

O godz. 8:00 na boisku pojawiły się drużyny BSS i ASDF. Pierwsze minuty meczu były wyrównane jednak im więcej czasu upływało, tym bardziej dało się zauważyć zmęczenie w drużynie ASDF. Inicjatywę wyraźnie przejęli ich przeciwnicy i pokonali swoich rywali 5:1.
Następne spotkanie to mecz Oknoplastu z KPP. Nikt nie spodziewał się tego, co zobaczyliśmy podczas tego meczu. Drużyna z końca tabeli dosłownie rozniosła swoich rywali. To nie było to samo KPP, które oglądaliśmy w ostatnich tygodniach. Wzmocnienie składu przyniosło długo oczekiwane zwycięstwo. Zawodnicy Oknoplastu nie mogli poradzić sobie z graczami drużyny przeciwnej. Ostatecznie przegrali to spotkanie aż 8:2.
W pojedynku pomiędzy SKOK-iem a RamZetem lepsi okazali się zawodnicy SKOK-u. Po bardzo wyrównanym spotkaniu, gdzie emocje towarzyszyły do końcowego gwizdka, udało im się utrzymać prowadzenie 4:3. Dzięki temu zwycięstwu, SKOK awansował na drugą pozycje w tabeli, tracąc do liderów zaledwie 3 punkty.
Ostatnie spotkanie w Lidze A to pojedynek ?Biesiadowa? z Fire Teamem.  Po bardzo nerwowej pierwszej połowie utrzymywał się remis. W drugiej połowie padła tylko jedna bramka dla Straży, po czym emocje wzięły górę nad rozsądkiem w drużynie ?Biesiadowa?. Po kontrowersyjnej decyzji sędziego na boisko wtargnęli zawodnicy z ławki rezerwowej. Sędzia był zmuszony przed czasem zakończyć to spotkanie.

Liga B

PO Powiat Wołomiński jeszcze nigdy nie był tak bliski wygrania meczu jak w spotkaniu z Saks-Polem. Do przerwy prowadzili oni bowiem 2:0. Zawodnicy PO Powiat Wołomiński jednak przedwcześnie zaczęli się cieszyć z tak korzystnego rezultatu i do ich drużyny zakradło się rozluźnienie w grze, co bezlitośnie wykorzystali zawodnicy Saks-Polu. Końcowy wynik 3:2 dla Saks-Polu.
Kolejny duet to MMM i Transmisja.net. Obie strony zagrały bardzo dobre spotkanie. Przez długi czas jedno bramkowe prowadzenie utrzymywali zawodnicy MMM. Jednak na kilka minut przed końcem zawodnikom Transmisji udało się najpierw zremisować a następnie wyjść na prowadzenie.
Ostatni mecz tego dnia to pojedynek liderów Ligi B, Dobrego Znaku i GOB.pl. O tym, kto zakończy rundę jesienną na pozycji lidera decydować miało to spotkanie. Obie drużyny przystąpiły do spotkania w najmocniejszym składzie. Zwycięsko z tego starcia wyszli zawodnicy GOB-u i to im aż do wiosny przysługuje miano najlepszych w lidze B.