Nocny maraton pływacki Otyliada 2018 w Wołominie

W dniu 10 maca 2018r. o godz. 18.00 na obiekcie krytej pływalni Ośrodka Sportu  i Rekreacji ?Huragan? w Wołominie, wystartował V Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA 2018. Po raz pierwszy w historii, udział w ogólnopolskiej sportowej imprezie wzięło miasto Wołomin. Otyliada, odbywająca się pod hasłem ?Cała Polska pływa z nami? jest imprezą dla wszystkich. Świadczy o tym uczestnictwo najstarszego i najmłodszego zawodnika maratonu – Pana Piotra Domańskiego (66 l.), który pokonał dystans 11.100 m i dziewięcioletniego Jasia Michałowskiego, który przepłynął 8.000 m.

Otyliada odbywa się corocznie pod hasłem ?Cała Polska pływa z nami? a jej celem jest popularyzacja dyscypliny olimpijskiej ?pływania. W tegorocznej edycji udział wzięło 41 krytych pływalni z całej Polski.

mapa_basenow_5

W nocnym maratonie w Wołominie wystartowało 52 uczestników, którzy w  zależności od wytrzymałości i kondycji zmagali się w pokonaniu  jak największego dystansu (jedna długość. basenu sportowego 25 m). Otyliada jest imprezą dla wszystkich, świadczy o tym uczestnictwo najstarszego i najmłodszego zawodnika maratonu – Pana Piotra Domańskiego (66 l.), który pokonał dystans 11.100 m i dziewi ęcioletniego Jasia Michałowskiego, który przepłynął 8.000 m.
Dla zwycięzców w kategorii kobiet oraz w kategorii mężczyzn, którzy pokonali najdłuższy dystans, czekały dyplomy i medale od organizatorów Otyliady.Dumą dla nas jest zajęcie pierwszego miejsca przez mieszkankę Wołomina, instruktora pływania Panią Annę Zborowską, która przez 12 godzin  nieustannego pływania, pokonała dystans 29.000 m. Miłym zask oczeniem było również osiągnięcie dobrego wyniku przez pracownika OSiR – ratownika wodnego, Pana Jakuba Jeznacha, który przepłynął dystans 27.000 m.

nocny maraton

Zwycięzcą w kategorii mężczyzn został Pan Krzysztof Krzak, który pokonał dystans 36.650 m.
Aktualnym rekordzistą Otyliady jest Sebastian Karaś, który przepłynął dystans 54,2 km. Wynik ten jest również rekordem Polski w ciągłym pływaniu.
W tegorocznej edycji Otyliady 2018 żadnemu uczestnikowi nie udało się pobić tego rekordu.
W sumie w czasie trwania pływackiego maratonu na wołomińskiej pływalni, uczestnicy przepłynęli  747.925 m
Każdy uczestnik maratonu, otrzymał certyfikat za udział w Otyliadzie oraz pamiątkowy identyfikator. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, serdecznie gratulujemy wspaniałej formy oraz uzyskanych wyników.