Nowe miejsce na mapie Marek

20180520_070058

W tym tygodniu przed mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi drzwi otworzyło Centrum Aktywności Fabryczna 3. To miejsce, gdzie będzie można realizować pasje i zainteresowania.

20180522_181149

Sprawdźmy jakoś tynku tego budynku – zawołał dowcipnie wokalista i kontrabasista Tomasz Grdeń, którego recital inaugurował uroczyste otwarcie Centrum Aktywności Fabryczna 3 w Markach. Zgromadzeni goście, zgodnie z miejskim hasłem „Marki – Włącz się” wyświetlanym na jednej ze ścian, gromko odpowiedzieli. Tynki zdały egzamin, więc – żartobliwie mówiąc – Fabryczna 3 przeszła tę „niezwykłą kontrolę”. A już tak na poważnie – od środy mieszkańcy i organizacje pozarządowe mają własne miejsce spotkań.
– Kiedyś w tym miejscu znajdował się sklep z meblami i drobna gastronomia. Potem parter budynku był nieużywany. Postanowiliśmy przywrócić go do życia. A ponieważ często słyszałem opinię, że w Markach nie ma miejsca, gdzie się spotkać, przygotowaliśmy Centrum Aktywności Fabryczna 3 – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.
Prace remontowe były realizowane m.in. przez wyłonioną w przetargu firmę oraz Zakład Usług Komunalnych w Markach.  O  wystrój zadbał Wydział Promocji, Spraw Społecznych i Zdrowia mareckiego ratusza.

20180521_114716
W ubiegły wtorek poświęcenia budynku dokonał ksiądz proboszcz Kazimierz Sztajerwald.
– Życzę, żeby w tym miejscu były realizowane dobre pomysły, w zgodzie i wspólnocie – podkreślał marecki duchowny.
Pierwsze zajęcia odbyły się już w środę, 23 maja. Był to dzień, w którym królowały mareckie organizacje pozarządowe.
– W kompleksie Fabryczna 3 znajdują się – w zależności od potrzeb – trzy lub cztery sale. Największa może być podzielona na dwie mniejsze. To tu mogą odbywać się koncerty i projekcje  filmowe. Jest też przygotowana sala konferencyjna. Całość wieńczy pokój z kuchnią w formie wyspy, w której można przygotować sobie kawę lub posiłek – mówi Ewa Czarkowska z Urzędu Miasta Marki.
Centrum będzie czynne po godzinach pracy zwykłych obywateli – tak, by mogli je odwiedzać.
– Na razie czekamy na Was od poniedziałku do piątku od 15.00 do 20.00. Docelowy plan jest taki, że Centrum Fabryczna 3 będzie pracować dłużej – dodaje Ewa Czarkowska.
Jak korzystać z centrum? Najprościej je odwiedzić w godzinach funkcjonowania. Zawsze będzie tam znajdowała się osoba, która czuwa nad placówką. Propozycje wydarzeń i projektów można też kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adres ewa.czarkowska@marki.pl
– Jeśli ktoś się chce podzielić swoją pasją i zainteresowaniami, to tu jest właściwy adres – podkreśla Ewa Czarkowska.
– Mam nadzieję, że będziemy się często widywać przy Fabrycznej 3 – puentuje Jacek Orych.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.