Nowe władze… i kolejna wygrana

Huraganu Wołomin - Pogoń SiedlceW trzeciej kolejce rundy wiosennej rozgrywek Mazowieckiej Ligi Seniorów, piłkarze Huraganu Wołomin pokonali na własnym boisku drużynę Kasztelana Sierpc 4:1(3:0). Podopieczni Krzysztofa Gawary tracą do lidera zaledwie trzy punkty. Wiosna zapowiada się ciekawie.

Huraganu Wołomin - Pogoń SiedlceByła to już trzecia kolejna wygrana Huraganu na wiosnę. W dodatku odniesiona po ciekawym i stojącym na dobrym poziomie meczu. Spotkanie toczyło się przy nieustannie padającym deszczu, na ciężkiej murawie. Mimo tego piłkarze Huraganu od początku przypuścili generalny szturm na bramkę rywali i już w 3 min.

uzyskali prowadzenie. Gola zdobył głową nasz obrońca Górski po centrze z rzutu rożnego. Po zdobyciu bramki napór wołominiaków nie ustawał, choć klarownych sytuacji podbramkowych nie udawało im się stworzyć. Trzeba jednak przyznać, że podejmowali próby strzałów z daleka, co w tych warunkach było bardzo pożądane.

Szkoda tylko, że za mądrymi decyzjami nie szła skuteczność. Podobnie zresztą sprawa się miała i w drużynie Kasztelana. I kiedy wydawało się, że wynik 1:0 utrzyma się do przerwy, nastąpiła niezwykle szczęśliwa dla Huraganu 39 minuta. Strzelił on w niej aż dwie bramki, a ich autorami byli kolejno Dudek i Rakowski. Rezultat 3:0 nie zmienił się już do końca pierwszej połowy.Huraganu Wołomin - Pogoń Siedlce

Druga połowa rozpoczęła się dla Huraganu od zimnego prysznicu, w postaci gola dla drużyny Kasztelana. Prysznic ten tylko zmobilizował piłkarzy wołomińskich do jeszcze bardziej ofensywnej gry. Dwukrotnie w 53 i 63 min. bliski zdobycia bramki z rzutów wolnych był Artur Pazio. Wreszcie w 69 min. na 4:1 podwyższył pięknym strzałem Kozłowski. Goście próbowali odgryzać się jedynie pojedynczymi akcjami, ale były one nieskuteczne. Huragan też już do końca nie strzelił gola, choć okazje na to mieli m.in. Malewo i Zasadziński.

W przeddzień kolejnego zwycięstwa piłkarzy odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków klubu PWKS Huragan. Wybrano nowe władze. Prezesem został Paweł Stolarski, a w skład zarządu weszli : Adam Borucki, Tomasz Majewski, Robert Kokoszka, Jerzy Kacprzak, Andrzej Saulewicz i Jerzy Szpański. Do komisji rewizyjnej weszli : Aleksander Skarżyński, Jerzy Bereza, Marek Gostyński i Huraganu Wołomin - Pogoń SiedlceLeszek Głogowski.

Nowym władzom Huraganu życzymy owocnej pracy dla dobra klubu i jak najczęstszych zwycięstw drużyn piłkarskich. Skład Huraganu w meczu z Kasztelanem Sierpc : Wojdyna – Lemański, Górski, Dudek, Rogowski – Rakowski, Ouharda, Gaul, Pazio – Dymkowski ( od 60 min. Malewo ), Kozłowski ( od 80 min. Zasadziński ).