Noworoczna impreza pływacka na wesoło – „Piraci z Ząbek – ostatnie starcie”

W dniu 6 stycznia na pływalni w Ząbkach odbyły się noworoczne zawody na wesoło – „Piraci z Ząbek – ostatnie starcie”.  Nazwy zawodów i niektórych konkurencji oraz stroje uczestników stanowiły nawiązanie do kultowego filmu „Piraci z Karaibów”.

W noworocznej imprezie udział wzięło około 100 uczestników  w wieku od 7 do 65 lat reprezentujących uczniów, rodziców, nauczycieli, mieszkańców Ząbek i powiatu wołomińskiego. Już same nazwy poszczególnych konkurencji m.in. „Wyzwanie Czarnej Perły”, „Co Dwie Rybki to nie Jedna” „Holowanie Skarbu” czy „Ahoj Przygodo” wywołały uśmiechy na twarzach zawodników.

DSC_0265
Celem tej nietuzinkowej imprezy pływackiej, zorganizowanej przez Szkołę Podstawową  nr 2 im. Jana Kochanowskiego  w Ząbkach oraz Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach była integracja środowiska lokalnego w formie wesołej rywalizacji w wodzie.
W imprezie rywalizowały drużyny: dzieci, rodziców, nauczycieli, zawodników lokalnego klubu „Szabla Ząbki” oraz drużyna absolwentów i przyjaciół Szkoły Podstawowej  nr 2 w Ząbkach.

DSC_0144
W zmaganiach składających się z piętnastu konkurencji zawodnicy musieli wykazać się zarówno umiejętnościami pływackimi, dużym poczuciem humoru i dystansu do samego siebie, jak i umiejętnością  współpracy z pozostałymi członkami drużyny
Wszyscy, niezależnie od wieku,  bawili się wyśmienicie, a wysiłek  i zaangażowanie zawodników zostały nagrodzone pucharami i upominkami ufundowanymi przez Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 2
w Ząbkach, (opr.) Aleksandra Olczyk

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.