Nowy magazyn Coca-Coli w Radzyminie

otwracie-magazynu-w-radzyminie

W miniony wtorek, 5 grudnia,  firma Coca-Cola HBC Polska otworzyła  w zakładzie produkcyjnym w  Radzyminie nowy magazyn. Inwestycja o powierzchni 3800 m2 warta jest blisko 24 miliony złotych.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Nikos Kalaitzidakis, prezes zarządu Coca-Cola HBC Polska i Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina.

Nowy magazyn ma pojemność do 7500 palet, które będą automatycznie transportowane zarówno z działu produkcji, jak również z w pełni zautomatyzowanego magazynu „A”, otwartego przez Coca‑Cola HBC Polska 3,5 roku temu. Załadunek na regały nowego magazynu będzie odbywał się manualnie.
Budowa nowego magazynu została zrealizowana w ramach projektu, który zakładał, między innymi, wprowadzenie nowego asortymentu do produkcji w Radzyminie oraz Krakowie, jak również przejęcie produkcji na rynek krajów bałtyckich.

Działający od 1992 r. radzymiński zakład Coca‑Cola HBC Polska odpowiada za produkcję ponad połowy wyrobów z portfela Coca‑Cola na polskim rynku, ale też wytwarza szeroki asortyment na eksport, np. do krajów bałtyckich. Jest on również 3 największą fabryką z 56 zakładów Grupy Coca‑Cola Hellenic. Zatrudnia 259 osób, zajmuje obszar prawie 14 hektarów i posiada 7 linii produkcyjnych, z których średnio schodzi dziennie 1,5 mln litrów napojów. Dwie z tych linii to tak zwane linie aseptyczne, gdzie wytwarzane są soki i herbaty mrożone. W zakładzie produkowane są takie napoje, jak Coca‑Cola, Coca‑Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Kinley Tonic, Cappy, Burn i Powerade.

Otwarcie nowego magazynu to także kolejny krok w realizowanym od 25 lat procesie inwestycyjnym systemu Coca‑Cola w Polsce, który tworzą Coca‑Cola HBC Polska oraz Coca‑Cola Poland Services.

Bardzo nas cieszy, że możemy otworzyć w Polsce kolejną inwestycję. Szczególnie ważne jest, że ten nowy magazyn otwieramy tu, w Radzyminie, gdzie ponad 25 lat temu powstała jedna z pierwszych naszych fabryk w Polsce. System Coca‑Cola, którego jako Coca‑Cola HBC Polska jesteśmy częścią, od ćwierć wieku wnosi wkład w polską gospodarkę. Tylko od 2012 roku zainwestowaliśmy w kraju 435 mln zł – powiedział – Nikos Kalaitzidakis, prezes zarządu Coca‑Cola HBC Polska

Firmy z systemu Coca‑Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają prawie 2200 pracowników, choć pośrednio system Coca‑Cola wspiera 15 230 miejsc pracy. Wkład systemu Coca‑Cola w polską gospodarkę to 2,6 mld zł (0,14% PKB), a wpłaty do budżetu to ok. 1,2 mld zł podatków, w tym 654 mln zł VAT. 94% produktów Coca‑Cola na polskim rynku zostało wyprodukowanych w Polsce.

27% z portfolio produktów Coca‑Cola w Polsce to napoje o obniżonej lub zerowej zawartości cukru. Ponad jedna czwarta produktów jest też oferowana w mniejszych opakowaniach, co pozwala efektywniej kontrolować konsumentom liczbę przyjmowanych kalorii. Działania te wynikają z europejskich zobowiązań Coca‑Cola do obniżenia zawartości cukru w swoich produktach o 10% do 2020 r.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.