Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Kobyłka

W kobyłkowskiej straży stoi już nowy samochód, zakupiony dzięki uzyskaniu środków zewnętrznych i ze środków Miasta Kobyłka. Na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego uzyskano dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Nasza straż w Kobyłce jest jedną z najbardziej aktywnych jednostek w powiecie, a ostatni nowy samochód dostała w 2011 roku. Był już więc najwyższy czas, żeby ją doposażyć ? mówi Edyta Zbieć, Burmistrz Miasta Kobyłka, która w ostatni piątek odwiedziła Ochotniczą Straż Pożarną i oglądała nowy nabytek. Podczas spotkania odbyło się również symboliczne przekazanie kluczyków.

Dodatkowo m.in. ze środków Miasta Kobyłka zakupiono nowe mundury koszarowe. – Przekazaliśmy 10% wkład, tj. 1900 zł na kupienie dziesięciu trzyczęściowych strojów. Na takich ubraniach ? koszarówkach strażackich nie można oszczędzać ? muszą być mocne, wytrzymałe i wygodne, a przede wszystkim muszą być bezpieczne i nie mogą być łatwopalne ? dodaje Edyta Zbieć – Przed nami kolejne wyzwanie – zakup nowego, profesjonalnego sprzętu gaśniczego. Przy takiej modelowej współpracy ze strażą wszystko wydaje się możliwe.

Przy okazji gratulujemy również Krzysztofowi Kozłowskiemu, który został Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobyłce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.