O obronę tytułu mistrza

MUKS Zielonka - UKS Grześ HrubieszówJuż w najbliższy weekend zielonkowscy juniorzy starsi walczą o obronę tytułu Mistrza Polski w unihokeju. Turniej rozpoczyna się w piątek w Miejskiej Hali Sportowej.

Uroczyste otwarcie turnieju odbędzie się w piątek 4 kwietnia o 16, jednak już wcześniej w Miejskiej Hali Sportowej w Zielonce pojawią się pierwsi zawodnicy, będą to unihokeiści walczący o miejsca 5-8 Mistrzostw Polski.

MUKS Zielonka - UKS Grześ HrubieszówReprezentanci MUKS Zielonka wyjdą na parkiet o 16.30, by zmierzyć się z UKS Lech Gdańsk, z którą mierzyli się już w rozgrywkach grupowych, będąc dwukrotnie zdecydowanie lepszym. Kolejne spotkanie już w sobotę. O 14 MUKS Zielonka zmierzy się z Orłem Żagań. Decydujące spotkania już w niedzielę. W być może decydującym spotkaniu zielonkowscy unihokeiści zagrają z WSU Wierzchowo.

Do Zielonki przyjedzie siedem drużyn, które wraz z gospodarzami utworzą dwie grupy. Czwórka najlepsza w ligowych bojach będzie walczyła w Finale A o mistrzostwo, zaś pozostałeMUKS Zielonka - UKS Grześ Hrubieszów drużyny (UKS Fenomen Babimost, UKS Grześ Hrubieszów, UKS Absolwent Siedlec, UKS Zagórzanka Rumia) w Finale B o miejsca 5-8.

Drużyna MUKS Zielonka to już doświadczony zespół i obrońca mistrzowskiego tytułu. Wystarczy spojrzeć na dokonania zielonkowskich unihokeistów: w sezonie 2004/2005 juniorzy młodsi zdobyli mistrzostwo Polski, a juniorzy starsi awansowali do I ligi, sezon później juniorzy starsi zajęli 5 miejsce MP, zaś juniorzy młodsi zdobyli brązowy medal, w końcu w zeszłym sezonie juniorzy młodsi zajęli drugie miejsce MP, zaś juniorzy starsi zdobyli po raz pierwszy tytuł mistrza kraju.

MUKS Zielonka - UKS Grześ HrubieszówTrenerem zespołu jest Robert Deska. W finale MP zagrają: Marek Chodziński, Daniel Andrzejczuk, Mateusz Antoniak, Marcin Choromański, Dominik Dymowski, Wojciech Garbowski, Sebastian Kostecki, Andrzej Kryński, Marek Krzewicki, Hubert Kowalski, Mateusz Kowalski, Maksymilian Kulczycki, Marcin Rabiński, Krzysztof Rybacki, Przemysław Styś i Łukasz Wojciechowski.