Obchody 23. rocznicy powstania Hospicjum w Wołominie

czuprynski

W dniu 17 marca 2018 roku Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie obchodziło swoją 23. rocznicę powstania. Uroczystość odbyła się w gronie pacjentów, pracowników z rodzinami, księży posługujących w Hospicjum i wolontariuszy oraz zaproszonych gości. Tego dnia Powiat Wołomiński reprezentował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Jerzy Mikulski. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Jubileusz rozpoczęto Mszą świętą sprawowaną przez księdza Dyrektora Hospicjum Dariusza Czupryńskiego oraz kapelana Hospicjum ks. Michała Kamińskiego. Ksiądz Dyrektor podkreślił rolę pracowników i wolontariuszy jako wielkiej siły, bez której trudno wyobrazić sobie działalność Hospicjum. Swoje podziękowanie wyraził wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Jerzy Mikulski, wręczając księdzu Dyrektorowi Hospicjum bukiet róż, podkreślając, że róża jest symbolem Hospicjum – sanktuarium miłosierdzia.
Po Mszy świętej odbyło się spotkanie, podczas którego ksiądz Dyrektor otrzymał od Elżbiety Radwan, burmistrz Wołomina list gratulacyjny, a od personelu,
w ramach podziękowania, kwiaty – 23 róże symbolizujące 23 lata istnienia Hospicjum. Elżbieta Radwan wręczyła personelowi Hospicjum pamiątkowe książki. Spotkanie połączone z poczęstunkiem było okazją do wspomnień, pretekstem do powrotu do przeszłości  i chwil wzruszeń.
W obecności wszystkich zgromadzonych ksiądz Dyrektor podkreślił, iż współorganizatorem obchodów 23. rocznicy powstania Hospicjum jest Powiat Wołomiński, który pokrył koszty poczęstunku. W auli hospicyjnej w widocznym miejscu został umieszczony roll-up promujący Powiat Wołomiński.
W tym dniu chcieliśmy pokazać, że hospicjum to dom gościny i dlatego dla pacjentów oraz ich rodzin, przyjaciół i innych gości został zorganizowany poczęstunek.
Przez wszystkie te inicjatywy pragniemy ukazać społeczeństwu, że Hospicjum to miejsce, w których tętni życie. W imieniu pacjentów
i ich rodzin oraz dyrekcji i personelu naszego Hospicjum pragniemy podziękować Staroście Wołomińskiemu za współorganizację obchodów 23. rocznicy powstania Hospicjum. Jest to dla nas wielki dar serca
i szczególna życzliwość i zrozumienie potrzeb naszego „sanktuarium cierpienia”. Cieszymy się, że są jeszcze w naszym środowisku ludzie, którym nie jest obojętny los ciężko chorych i umierających.

Ks. Dariusz Czupryński FDP
Dyrektor Hospicjum w Wołominie

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.