Objazdy i utrudnienia na drogach powiatowych

– Duże remonty na trasie przez Maciołki ? zapowiadamy konieczne objazdy ? informuje starostwo na swojej stronie internetowej. Podobna sytuacja dotyczy ulicy Lipińskiej w Wołominie na odcinku od ulicy Sikorskiego do Alei Niepodległości. Remonty utrudniają dojazdy do dużych szkół. Mieszkańcy pytają, czy nie można ich było przeprowadzić w okresie wakacji.

Ruszyły prace budowlane ul. Lipowej i Wolności w Zielonce. To zapowiadana wcześniej przez starostwo kontynuacja remontu. ? Spinamy w jedną całość wieloetapową inwestycję ? ciąg komunikacyjny łączący Wołomin, poprzez Kobyłkę i Zielonkę, z Markami oraz przebiegającą przez to miasto trasą Białystok ? Warszawa. Dzięki temu z Wołomina będzie można wygodniej dojechać przez Maciołki, obok zielonkowskich glinianek, do granic Warszawy. W wielu miejscach powiatu napotykamy na objazdy i czasową zmianę organizacji ruchu

Trwa przebudowa ciągu ulic Załuskiego, Zagańczyka, Mareckiej i Szerokiej w Kobyłce. Układana jest nowa nawierzchnia jezdni. Podobne działania dotyczą ul. Lipowej i Wolności w Zielonce, które zyskają nawierzchnię bitumiczną. Zostanie tu wybudowany ściek przykrawężnikowy i wyremontowana kanalizacja deszczowa.

W okresie przeprowadzania remontów trzeba spodziewać się zmiany organizacji ruchu na poszczególnych odcinkach. Starostwo apeluje o szczególne zwrócenie uwagi na oznakowanie, na znaki objazdów i znaki ostrzegawcze. Po zakończeniu, na przełomie września i października, robót na terenie Kobyłki będzie zamknięty dla ruchu ciąg ul. Lipowej i Wolności w Zielonce (od 8 do 15 października). Objazd wykonawcy planują poprowadzić od ronda Marecka-Lipowa-Kolejowa w Zielonce ulicą Kolejową w Zielonce do trasy 634 i dalej tą drogą wojewódzką do skrzyżowania z ul. Poniatowskiego w Kobyłce, przez przejazd kolejowy przy przystanku Ossów, ulicą Napoleona, do rond przy Bazylice w Kobyłce. Starostwo zastrzega, że terminy, z przyczyn całkowicie niezależnych od powiatu, mogą ulec zmianie. Dlatego ważne jest szczególne zwrócenie uwagi na znaki drogowe.

? Wcześniej Starostwo zmodernizowałopozostałe drogi na całym ciągu komunikacyjnym łączącym Wołomin z Markami oraz przebiegającą przez to miasto trasą Białystok ? Warszawa: od ulicy Fabrycznej w Markach, poprzez ul. Marecką w Zielonce, ul. Załuskiego w Kobyłce, aż do ulicy Armii Krajowej w Wołominie. Teraz kolej na następne części trasy i spięcie w jedną całość tej całej wieloetapowej inwestycji ? informuje Piotr Kaczorek, rzecznik starosty. Oprac, red.