Oferta dla inwestorów – podsumowanie

Zakończył się cykl konferencji zatytułowany ?Powiat Wołomiński ? oferta dla inwestorów? zorganizowanych przez Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury oraz posła na Sejm Janusza Piechocińskiego.

Podczas dwóch spotkań ? pierwszego 29 września w Sali Widowiskowej w Radzyminie oraz drugiego ? 27 października w Zielonce ? uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z propozycjami jakie dla potencjalnych inwestorów mają gminy: Dąbrówka, Klembów, Radzymin, Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin i Tłuszcz. W obu konferencjach udział wzięło około 150 osób. – Uważam, to za bardzo pozytywne, że w dzisiejszych czasach, trudnych i zabieganych, ludzie znaleźli czas, aby  w poniedziałkowe popołudnie przyjść na nasze spotkanie. Chcę tu podziękować za zaangażowanie burmistrzów i wójtów. Prezentacje jakie przygotowali i przedstawili uczestnikom naszych konferencji były bardzo ciekawe. Szczególne podziękowania chcę złoży dla Radzymina i Zielonki za pomoc w organizacji i udostępnienie miejsca na te spotkania ? mówi Jacek Domański, prezes Mazowieckiego Forum Biznesu Nauki i Kultury. Nasz rozmówca podkreśla, że konferencja spotkała się z dużym odzewem ze strony przedsiębiorców. – Zaraz po ostatnim spotkaniu odezwało się do mnie wiele osób, które chcą wstąpić do naszego stowarzyszenia. Okazuje się, że tego typu działania są potrzebne. Ludzie potrzebują informacji. Nie wszystko z tego o czym mówiono podczas konferencji da się wyczytać na stronach internetowych czy w mediach. Zresztą taki bezpośredni przekaz lepiej do ludzi trafia ? powiedział podczas rozmowy z nami.
Dużym zainteresowaniem uczestników spotkało się wystąpienie przedstawiciela Departamentu Infrastruktury, dotyczące mających wejść niebawem w życie zmian w prawie budowlanym. W kuluarach zastanawiano się co spowoduje przeniesienie odpowiedzialności za przygotowanie dokumentacji budowlanych na inżynierów.
– Mówiłem to już nie raz, ale musimy pamiętać, że dziś jeśli chcemy dorównać innym regionom w kraju musimy wziąć wiele spraw w swoje ręce. Nie wszystkie problemy są możliwe do rozwiązania przez rząd czy samorząd. Jest cały szereg obszarów życia społecznego, gdzie rozwój i postęp możliwy jest tylko przy społecznym zaangażowaniu różnych środowisk lokalnych ? podkreśla Jacek Domański.
Za naszym pośrednictwem prezes Mazowieckiego Forum Biznesu, Nauki i Kultury chce szczególne podziękować posłowi na Sejm RP Januszowi Piechocińskiemu. – Pan Poseł jak zwykle podzielił się szerokim zasobem swojej wiedzy na temat rynków budowlanych i na inne tematy gospodarcze. Cieszę się również z zapowiedzi Pana Posła naszej dalszej współpracy. Mam nadzieję, że zaproponujemy wspólnie jeszcze niejedno przedsięwzięcie ? podkreśla Domański.

Teresa Urbanowska