Policjanci z Warki wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradali skrzynki elektryczne. Łączna kwota strat to ponad 20 tys. zł. Teraz mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.
Do włamań do skrzynek elektrycznych dochodziło na terenie gminy Warka na przełomie marca i kwietnia. W toku postępowania ustalono, że dopuściło się ich dwóch mężczyzn, mieszkańców podwareckiej miejscowości. Mężczyźni, działając wspólnie i w porozumieniu włamali się do kilkunastu skrzynek, z których ukradli bezpieczniki i miedziane elementy instalacji, które chcieli później sprzedać na złom.
Wareccy policjanci w czwartek (11.04) zatrzymali do tej sprawy 40-letniego mężczyznę, a dwa dni później jego 32-letniego kolegę. Mężczyznom postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem.
Wobec 40-latka sąd zastosował dozór. Natomiast 32-latek okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności, został osadzony w areszcie. Teraz mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.
mł. asp. Agata Sławińska
Więcej wiadomości z Mazowsza
Zostawili go nocą przy trasie S61. 37-latek zmarł z wychłodzenia. Jest akt oskarżenia
Ford uderzył w drzewo, kierująca zginęła na miejscu. Policja apeluje do świadków
Pijany rowerzysta sprawcą kolizji drogowej
Niebezpieczny manewr motocyklisty doprowadził do groźnego zdarzenia. Kierowca jednośladu ukarany wysokim mandatem karnym
Blisko 130 kg krajanki tytoniowej zabezpieczone
Fałszywe prawo jazdy ujawnione podczas kontroli drogowej
Szybko zapomniał o swojej deklaracji
Ponad promil alkoholu i próba wręczenia 4 400 złotych łapówki – 57-latek w rękach policjantów
Tragiczny finał przejażdżki crossami. Nie żyje 18-latek.
19 wypadków na drogach Mazowsza w miniony weekend. 22 osoby ranne, 40 nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu
Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu w Sokołowie Podlaskim
Wypadek na DK57 w miejscowości Głódki
Gdy alkohol za kierownicą przejmuje kontrolę – niebezpieczna jazda z 2 promilami zakończona kolizją
Zdarzenie z udziałem motocyklisty – apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów
