Orientuj się w Jadowskim Klimacie

9 lipca odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy na Orientację w Jadowskim Klimacie. W rajdzie wzięły udział 23 grupy. Trasa rajdu poprowadzona została po terenie Gminy Jadów wynosiła ok. 17 km.

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej po raz kolejny zorganizowała Rodzinny Rajd Rowerowy na Orientację w Jadowskim Klimacie edycja 2016.  Zarówno Start jak i Meta zlokalizowane zostały na terenie malowniczo położonej Biblioteki w Urlach. Tu odbyła się rejestracja uczestników oraz zapoznanie ich z trasą i zasadami obowiązującymi podczas rajdu. Na trasie znajdowały się cztery  punkty kontrolne, w których na uczestników czekały różne zadania: odpowiadali na pytania ale  brali też udział w kilku konkurencjach sportowych. Przed startem uczestnicy otrzymali mapy z zaznaczoną trasą szlaku po którym należało przejechać by dotrzeć do mety.
Choć na Mecie zameldowali się wszyscy uczestnicy to emocji nie brakowało bowiem jedna z par, które wyruszyły na trasę pomyliła kierunki i potrzebowała wsparcia ze strony organizatorów. Na szczęście wspólnymi siłami udało się również tej parze dotrzeć do Mety. Problemów z przejechaniem nie miała jednak najstarsza wiekiem ? 76 letnia uczestniczka Rajdu, która dzielnie pokonała całą trasę nie dając się zdeklasować zespołom wiele lat młodszym.
Na mecie czekały na uczestników atrakcyjne nagrody oraz wspólne biesiadowanie przy ognisku. Główna nagrodę, czyli rower otrzymał Grzegorz Zych.