OSP Marki z kolejnym wsparciem

OSP Marki z kolejnym wsparciem

Ochotnicza Straż Pożarna w Markach otrzyma 30 tys. zł dotacji na doposażenie. Umowę w tej sprawie burmistrz Marek Jacek Orych podpisał 13 maja z Powiatem Wołomińskim. To wsparcie dla jednostki, która od lat należy do najbardziej obciążonych i najczęściej interweniujących w całym powiecie.

Skala pracy mareckich strażaków robi wrażenie. W ubiegłym roku druhny i druhowie z OSP Marki wyjeżdżali do akcji 380 razy, było to najwyższym wynikiem w powiecie wołomińskim. Także obecny rok pokazuje, że tempo ich służby nie słabnie. Do tej pory jednostka odnotowała już 182 wyjazdy, a sam kwiecień przyniósł 67 interwencji.

Przy takiej intensywności działań każda inwestycja w wyposażenie ma znaczenie większe niż tylko organizacyjne. Doposażenie jednostki wpływa bezpośrednio na sprawność działania, bezpieczeństwo ratowników i skuteczność interwencji prowadzonych w terenie.

30 tys. zł na doposażenie jednej z najaktywniejszych jednostek w powiecie

Burmistrz Jacek Orych, informując o podpisaniu umowy, podkreślił, że środki zostaną przeznaczone właśnie na dalsze wzmacnianie zaplecza OSP Marki. Jednocześnie skierował do strażaków słowa podziękowania za ich służbę, zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy.

Władze miasta zwracają również uwagę na znaczenie współpracy z samorządem powiatowym. Podziękowania skierowano do zarządu Powiatu Wołomińskiego za wsparcie mareckiej OSP.

Dotacja w wysokości 30 tys. zł przyczyni się do wzmacniania jednostki, która już dziś należy do filarów lokalnego systemu ratowniczego. W przypadku OSP Marki każda złotówka przeznaczona na sprzęt i wyposażenie szybko znajduje przełożenie na praktykę. A ta praktyka wygląda tak, że mieszkańcy mogą liczyć na strażaków wtedy, gdy sytuacja wymaga szybkiej reakcji, doświadczenia i pełnej gotowości do działania.

Więcej informacji z Marek

Marki przygotowują rozbudowę ulicy Wspólnej. Miasto podpisało umowę na projekt

Marki przygotowują rozbudowę ulicy Wspólnej. Miasto podpisało umowę na projekt

Rozbudowa ulicy Wspólnej w Markach weszła w etap przygotowania dokumentacji projektowej. Miasto podpisało umowę na opracowanie projektu inwestycji obejmującej odcinek od al. Marszałka [...]
0 komentarzy
Psy ratownicze OSP bliżej ustawowego uznania. Burmistrz Marek mówi o ważnym kroku dla ochotników

Psy ratownicze OSP bliżej ustawowego uznania. Burmistrz Marek mówi o ważnym kroku dla ochotników

Status psów ratowniczych wykorzystywanych przez Ochotnicze Straże Pożarne wymaga jasnego uregulowania –  podkreśla burmistrz Marek Jacek Orych. Samorządowiec poinformował, że w ubiegłym tygodniu [...]
0 komentarzy
Marecki Dzień Dziecka 2026

Marecki Dzień Dziecka 2026

Były dmuchańce, występy na scenie, warsztaty, konkursy, strefa chillout i foodtrucki – działo się w Parku Wolontariuszy, oj działo! Choć pogoda postanowiła spłatać [...]
0 komentarzy
Marki - Młodzieżowa Rada w Pałacu Prezydenckim

Marki – Młodzieżowa Rada w Pałacu Prezydenckim

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Marki uczestniczyli w I Prezydenckim Kongresie Młodzieżowych Rad, który odbył się w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie Prezydenta RP Karola [...]
0 komentarzy
Przedszkole Miejskie nr 1 "Wesoły Skrzat" w Markach

Marki – Przedszkole Miejskie nr 1 w programie unijnym

Gmina Marki jako Organ prowadzący Przedszkole Miejskie nr 1 „Wesoły Skrzat” w Markach, przystąpiła do projektu edukacyjnego „Liderki i liderzy przedszkolnej edukacji cyfrowej [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.