Otwarta Scena i Paradoks … z Grubymi Rybami

To był prawdziwy maraton teatralny w Wołomińskim MDK-u. W piątek (20 lutego 2015) odbyła się pierwsza edycja „Otwartej Sceny” zaś w sobotę 21 lutego zagrał swój spektakl Radzymiński Teatr Amatorski „Paradoks” pt. „Grube Ryby”.

W minioną sobotę radzymiński teatr Paradoks gościł po raz kolejny na deskach wołomińskiego MDK. Sala wypełniona po brzegi wołomińską publicznością to dowód na to, że grupa artystów amatorów z sąsiedztwa ma już wśród wołomińskiej publiczności wypracowaną markę.

2015-03-03_024201

Patrząc na rozbawione twarze zarówno aktorów jak i publiczności trudno nie zauważyć, że obie strony bawiły się tego wieczoru świetnie. I o to chyba chodzi. Jedni mają radość z występu drudzy z patrzenia. Spektakl radzymińskiego Teatru Amatorskiego „Paradoks” pt. „Grube Ryby” przypadł mocno do gustu wołomińskiej publiczności a o tym jak wielu zwolenników ta grupa ma już w Wołominie, świadczy fakt, iż bilety na przedstawienie wyprzedały się w jeden tydzień!

Publiczność nie zawiodła a aktorzy zaserwowali solidną dawkę humoru. Akcja splątana wieloma wątkami związanymi ze skomplikowanymi relacjami damsko-męskimi. Wielość tematów o zalotach, miłości i wzajemnych podbojach sprawiła, że publiczność bawiła się dosponale przez ponad godzinę! Sztukę wyreżyserowała Jadwiga Woźniak a zagrali w niej: Ryszard Urbaniak, Martyna Szczotka, Wiesław Wardak, Ewa Całka, Daria Sieradzka, Stanisław Jaworski, Mateusz Stefankowski, Cezary Wnuk, Krzysztof Kocucha.

Dzień wcześniej – w piątek (20 lutego 2015) odbyła się pierwsza edycja „Otwartej Sceny”, nowej ciekawej inicjatywy wołomińskiego MDK-u. Miłośnicy teatru mieli możliwość uczestniczenia w prawdziwym teatralnym maratonie. Rozpoczęło Studio Teatralne im. Jacka Woszczerowicza z Siedlec, następny był „Łoscemił” z Łochowa oraz Arkadiusz Wrześień.

Grupa z Siedlec składająca się z samych kobiet przedstawiła dwa spektakle „Gdy śmierć zastuka” Woody’ego Allena oraz „Wdowy” Sławomira Mrożka. Obie sztuki wyreżyserował opiekun grupy – Maciej Czapski.

Jako drudzy zagrali mężczyźni z łochowskiego teatru „Łoscemił”, którzy wykazali się imponującą swobodą na scenie oraz profesjonalizmem. Panowie, scena jest dla Was stworzona! Męska reprezentacja Łochowskiej Sceny Miłośniczej zagrała „Na pełnym morzu” – i tu również Mrożek w reżyserii Piotra Wawra. Teksty Mrożka wyróżniają się ponadczasowością i absurdem, i oba te aspekty w sposób absolutnie genialny pokazali: Rafał Bobrowski, Adrian Powierża, Michał Stelmaszek i Rafał Krajewski.

Podział na obie płci był niezaplanowany, ale ten przypadek sprawił, że powstała zabawna i przyjemna dla obu grup konfrontacja! Dobra atmosfera sprawiła, że nikt nawet nie pomyślał o śnie a zaplecze sceny długo cieszyło się rozmowami i chęcią do kolejnego spotkania!

A okazja do kolejnego już niebawem, podczas I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego BLACKOUT na który oba teatry dostały zaproszenie bez konieczności zgłaszania i przechodzenia etapów rekrutacji!

„Otwarta Scena” to projekt nastawiony na teatry amatorskie, na kontakt z widzem, interakcję między publicznością a aktorem oraz reżyserem, luźną atmosferę, warsztaty wieczorową porą, dyskusje, zabawę tą formą sztuki – czyli teatrem oraz na wszystko co łączy się z niesamowitymi doświadczeniami!

Oprac. w oparciu o materiały
MDK, fot. Tadeusz Ślepowroński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.