Para Prezydencka u wolontariuszy w Zielonce

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 im. Janusza Korczaka w Zielonce, by spotkać się z wolontariuszami Federacji Polskich Banków Żywności i Fundacji Kolos.

Para Prezydencka włączyła się w ten sposób w coroczne przygotowanie paczek dla osób potrzebujących. Wśród wolontariuszy obecnych na spotkaniu była młodzież z zielonkowskich szkół i ich opiekunowie.

Zwracając się do zebranych, Prezydent odniósł się m.in. do postaci patrona zielonkowskiej szkoły Janusza Korczaka.

Był kimś szczególnie wyczulonym na trudną sytuację młodzieży, na jej wychowanie, by była to dobra młodzież, taka która ma serce i tym sercem jest gotowa podzielić się z innymi, wspiera innych i dostrzega ich trudną sytuację – powiedział Andrzej Duda.

Wspólnie z wolontariuszami Para Prezydencka zapakowała paczki, które trafią w okresie przedświątecznym do potrzebujących. Prezydent z Małżonką ufundowali tort dla wolontariuszy, który wspólnie skosztowano, już po zakończeniu części spotkania otwartej dla mediów.

Młodzież nie pozostała dłużna i również przygotowała prezenty dla Prezydenta i Pierwszej Damy. Tak jak wszystkie spotkania prezydenta z wolontariuszami, miało ono charakter nieoficjalny. Nie uczestniczyli w nim politycy żadnego szczebla poza ministrami kancelarii Andrzejem Derą i Wojciechem Kolarskim.

Dla zielonkowskiej młodzieży zaangażowanej w wolontariat było to niezapomniane przeżycie. Warto też odnotować, że był to pierwszy raz, gdy Prezydent RP gościł w Zielonce.

Źródło: UM Zielonka

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.