Patryk Kuryłek szturmuje zawodowe ringi

kurylek

Patryk Kuryłek po zdobyciu w marcu mistrzostw Polski w dwóch formułach kick light i K1 skupia się na walkach zawodowych. Został członkiem Zawodowej Kadry Polski PZKB i podpisał kontrakt z DSF Kickboxing Challenge, największą federacją w kraju. Pierwsza walka dla tej organizacji już 18 maja w Warszawie.

Podopieczny Grzegorza Engela nie zwalnia tempa. Po bardzo udanym roku 2017 (m.in. brąz na MŚ w Budapeszcie) udowodnił, że w kat – 57 kg jest najlepszym zawodnikiem w Polsce. Dwa tytuły mistrza kraju na początku sezonu, rozbudziły apetyt Patryka
i jego sztabu szkoleniowego na kolejne sukcesy. Polski Związek Kickboxingu powołał najlepszych zawodników i zawodniczki w formule K1, w tym oczywiście Patryka, do Zawodowej Kadry Polski. Jej członkowie będą występować na galach zawodowych pod auspicjami związku, walcząc o pasy zawodowych Mistrzów Polski.
Jednocześnie przed galą na Torwarze, która odbyła się13 kwietnia, Patryk Kuryłek podpisał kontakt z organizacją DSF. Pierwszą walkę po podpisaniu kontraktu stoczy 18 maja podczas gali na warszawskiej Pradze. Jego rywalem będzie Dawid Mańkowski, który należy również do czołówki fighterów w tej samej kategorii wagowej co zawodnik Wichru.
– Jesteśmy z trenerem na ostatnim etapie przygotowań. Czuję się dobrze i jestem pełen optymizmu. Mam nadzieję, że damy z Dawidem dobrą walkę. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają: sponsorom, kibicom i ekipie z sekcji oraz przede wszystkim trenerowi Engelowi, który jest ze mną i stale pomaga mi rozwijać moje umiejętności. – mówi Patryk Kuryłek.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.