Patryk Kuryłek wicemistrzem Europy

Podczas Mistrzostw Europy w Kickboxingu w Loutraki Patryk Kuryłek, zawodnik Wichru Kobyłka, zdobył dla reprezentacji Polski srebrny medal w kat. ? 57kg w formule Kick light. 19 ? letni zawodnik trenowany w kobyłkowskim klubie przez Grzegorza Engela jest najmłodszym polskim medalistą mistrzostw.

Patryk Kuryłek wystartował w Mistrzostwach Europy po raz pierwszy w gronie seniorów. Dotychczas miał na swoim koncie sukcesy jako junior. W Grecji pokonał w ćwierćfinale reprezentanta Włoch, a w pojedynku półfinałowym wygrał z zawodnikiem z Ukrainy. W walce o złoto uległ rywalowi z Węgier, którego wybrano najlepszym zawodnikiem całego turnieju.
? Mój rywal, Węgier Roland Veres, bardzo dobrze pracował na nogach, miał znakomite wyczucie tempa. To bardzo ciężki i niewygodny przeciwnik i aktualny mistrz świata. W tym roku przegrałem z nim również podczas Pucharu Świata w Seged, ale mam nadzieję, że przyjdzie jeszcze czas rewanżu ? powiedział Patryk Kuryłek
? Jestem bardzo zadowolony i dumny z Patryka. To jego pierwszy rok w gronie seniorów i już ma na koncie Puchar Europy, II miejsce w Pucharze Świata, medale Mistrzostw Polski z tytułem w kick light i teraz wicemistrzostwo Europy. Mam nadzieję że dalej będzie się tak rozwijał. Dla mnie powodem do satysfakcji jest fakt, że po złocie Kamila Ruty, to drugi medal ME seniorów w tym roku dla mojego zawodnika z Wichru Kobyłka ? mówi trener Grzegorz Engel.
Patryk Kuryłek ma 19 lat. Jest obecnie studentem I roku Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Mieszka w Wołominie ale trenuje w Klubie Wicher Kobyłka. ? Pracuję z Patrykiem od sześciu lat ? mówi Grzegorz Engel, trener Kuryłka. ? To młody ale bardzo zdolny sportowiec. Dodatkowym jego atutem jest  sumienność i pracowitość. Patryk jest zawodnikiem wszechstronnym. Zarówno świetnie boksuje jak i świetnie kopie. W jego przypadku najbardziej trafne jest jednak chyba określenie, że jest zawodnikiem kompletnym. To dziś bardzo rzadka cecha ? analizuje atuty swojego podopiecznego trener Engel.
Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy najtrudniejsza miała być walka z aktualnym Mistrzem Świata z Ukrainy. ? I właśnie tej walki obawialiśmy się najbardziej. Patryk nie dał jednak rywalowi dużego pola do popisu i wygrał na punkty 3:0 ? opowiada Engel.
? Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu do zawodów i przyczynili się do wyjazdu Patryka. Zapraszam również na nasze zajęcia w Kobyłce w SP nr 3 ? dodaje Grzegorz Engel.
Sukcesy Patryka Kuryłka osiągnięte w tym roku: Mistrz Polski Seniorów Kick Light 2016 , Brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów Low Kick, Zwycięzca zawodowej walki K-1 podczas gali DSF Kickboxing Challenge 7, Zdobywca Pucharu Europy Seniorów, Srebrny medalista Pucharu Świata Seniorów (Budapeszt 2016), Brązowy medalista Pucharu Świata Seniorów (Rimini, Włochy 2016), Zdobywca Pucharu Polski Low Kick Seniorów, Dwukrotny zdobywca Pucharu Polski Kick Light Seniorów w kategorii -57kg i -63kg w Dwikozach, Wice Mistrz Europy Seniorów