Piękna nasza Polska cała…

Miejski Dom Kultury w Wołominie i Podkarpacki Oddział Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie zapraszają na wystawę poplenerową ?Piękna nasza Polska cała…?. Wernisaż odbędzie się 4 października o godz. 18.00 w galerii MDK. Wystawa będzie gościła w Miejskim Domu Kultury do 5 listopada.

?Już przed wojną tematykę morską w Polsce popularyzowała pod nazwą ?Bandera Polska?- Liga Morska i Kolonialna, która miała swoje Kluby w całej Polsce m.in. od 1937 r. w Wołominie w ówczesnej Szkole Podstawowej Nr 4 obecnie ZS Nr 4 im. Marynarki Wojennej RP). Po wojnie już w 1946 r powstał Klub Marynistów przy ZAP w Krakowie. Stowarzyszenie Marynistów Polskich zarejestrowało swoją działalność w grudniu 1970 r. Celem Stowarzyszenia jest inicjowanie, popieranie i rozwijanie twórczości marynistycznej oraz popularyzacja spraw morskich.

Podkarpacki Oddział Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie jest najmłodszym i najdalej położonym od naszego Bałtyku oddziałem. To grupa przyjaciół z różnych stron kraju, która od lat spotyka się na plenerach malarsko-fotograficznych. ?Członkowie naszego Oddziału nie tylko wypełniają statutowe działania, ale pomagają potrzebującym, przekazując swoje prace na cele charytatywne m.in.: aukcje: na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, ?Bliźniemu swemu?, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Fundację Dzieciom ?Zdążyć z Pomocą? oraz WOŚP. Obecnie również 20 procent dochodu ze sprzedaży prac na obecnej wystawie będzie przekazana na cel charytatywny.

Zwiedzaliśmy różne strony Polski, tym razem gościliśmy na Roztoczu- w miejscowości Krasnobród. Dlatego na wystawie obok prac marynistycznych, podziwiamy piękno roztoczańskiej ziemi i polskich krajobrazów, zatem możemy naocznie stwierdzić: PIĘKNA NASZ POLSKA CAŁA…? ? pisze Pani Gabriela Czarnecka, członkini stowarzyszenia.