Pierwsza porażka Huraganu, Wicher na fali

Wicher Kobyłka znów wygrywa, Huragan przegrał pierwszy mecz, a Mazur Radzymin jest tuż nad strefą spadkową. To najważniejsze fakty z występów naszych drużyn w rozgrywkach piłkarskich na różnych szczeblach.

Huragan Wołomin swój pierwszy mecz w IV lidze przegrał z Kasztelanem Sierpc na wyjeździe. W pierwszej połowie drużyna z Sierpca dwukrotnie pokonała bramkarza Huraganu. W 66. minucie bramkę kontaktową strzelił Jaczewski. To było wszystko, na co było stać podopiecznych Krzysztofa Gawary. W meczu 8. kolejki Huragan SKOK grał z MKS Ciechanów u siebie. Pierwsi trafili goście za sprawą Mroczka. W 32. minucie znów strzeliła drużyna z Ciechanowa, tym razem do swojej bramki. W 55. minucie Zasadziński wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Z prowadzenia gospodarze cieszyli się jedynie sześć minut. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę na wagę trzech punktów dla Huraganu zdobył Bednarczyk. W 9. kolejce podopieczni Krzysztofa Gawary zremisowali z Błękitnymi Gąbin w meczu wyjazdowym. Gola dającego remis zdobył Wojdyna. Drugi zespół z Powiatu Wołomińskiego Marcovia Marki nadal jest dostarczycielem punktów. Przegrali na wyjeździe 0:3 z Mławianką Mława, 0:2 u siebie z Bugiem Wyszków, oraz 1:3 w meczu wyjazdowym z Tęczą Płońsk. Po rozegraniu ośmiu meczów Huragan jest szósty, a Marcovia po rozegraniu dziewięciu meczów zamyka tabelę IV ligi grupy północnej.

Mazur Radzymin nadal gra w kratkę. W 6. kolejce z Legionem Warszawa na wyjeździe przegrali 1:5. W następnej kolejce ograli u siebie Sokoła Serock 4:2. Bramki strzelali Augustyniak, Rosłon, Łupicki oraz padł gol samobójczy. Bóbr Tłuszcz w dwóch meczach zdobył trzy punkty. U siebie rozgromili rezerwy Startu Otwock 5:1 i przegrali na wyjeździe 0:1 z Victorią Zerzeń. Po siedmiu rozegranych spotkaniach Mazur jest jedenasty, a Bóbr ósmy. W tabeli ligi okręgowej grupy I prowadzi Wilga Garwolin.

Piłkarze Wichru Kobyłka grają świetnie nie tylko w lidze, ale też w Okręgowym Pucharze Polski. W meczach ligowych A klasy wygrali 8:0 z Mewą Krubin, oraz 1:0 z KS II Łomianki (gol Sosnowskiego). Oba mecze odbyły się w Kobyłce. W pucharze podopieczni Andrzeja Grelocha wygrali 4:2 z rezerwami Dolcanu Ząbki, a w następnej rundzie ograli 6:3 Start II Otwock. Te mecze także zostały rozegrane na stadionie w Kobyłce. W tabeli A klasy Wicher po rozegraniu sześciu spotkań zajmuje drugie miejsce, ustępując jedynie Dębowi Wieliszew.