Pierwsze Mareckie Wietrzenie Szafy

Ciuchy ? z których dzieci wyrosły, zabawki ? którymi się już nikt nie bawi, książki ? które po przeczytaniu zbierają już tylko kurz ? to rzeczy, które często zalegają w naszych piwnicach, garażach, na strychach czy pawlaczach. W Markach pojawia się wyśmienita okazja, żeby się ich pozbyć i trochę grosza zarobić.

Na najbliższą sobotę (12 października) zapraszamy na Pierwsze Mareckie Wietrzenie Szafy. To oddolna inicjatywa mieszkańców, którzy na forum internetowym zasygnalizowali chęć reanimowania pchlego targu, na którym można kupować, sprzedawać lub wymienić się (nie)potrzebnymi rzeczami.

? Lepszego terminu nie można chyba sobie wyobrazić ? kończy się lato i w ramach domowych porządków wymieniamy ubrania na jesienne. Po takim przeglądzie pozostają nam rzeczy wciąż w dobrym stanie, ale już nieprzydatne ? choćby z tego powodu, że dzieci wyrosły. Po co mają zalegać w szafie? Czy nie lepiej je spieniężyć bądź wymienić? Dlatego zapraszamy 12 października na targowisko miejskie przy Paderewskiego ? mówi Jacek Orych, prezes Grupy Marki 2020, które postanowiło wskrzesić pchli targ.

Targowisko otworzy swoje podwoje na cztery godziny od godziny dziewiątej rano..

? Tego dnia nie będą pobierane żadne opłaty ? zarówno od kupujących jak i sprzedających. Pierwszą setkę osób poczęstujemy gratisową gorącą herbatą ? zaprasza Jacek Orych.

Specjalna atrakcja czeka na miłośników literatury. Stowarzyszenie odświeży ideę akcji bookcrossingu.

? Tego dnia będzie można oddać przeczytaną książkę i wziąć taką, której jeszcze nie miało się w rękach ? podpowiada Tadeusz Markiewicz, marecki bloger jestemzmarek.pl