Pierwsze miejsce Liceum Ogólnokształcące z Urli

01950_foto
W dniu 4 września 2018 roku w Kielcach podczas corocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbyła się centralna inauguracja roku szkolnego dla wojskowych klas pilotażowych. W apelu rozpoczynającym rok szkolny 2018/2019 wzięli udział uczniowie z 12 szkół prowadzących klasy mundurowe, m.in. Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku z Urli.
Zachęcam młodych ludzi, żeby uczyli się w klasach mundurowych. Zapewne część uczniów wybierze Wojsko Polskie. Będzie służyć na rzecz naszej ojczyzny„, zwrócił się do młodzieży w swoim wystąpieniu szef MON – Mariusz Błaszczak.
Uroczystość połączona była z wręczeniem nagród laureatom dwóch konkursów: przeprowadzonego po raz trzeci konkursu fotograficzno- filmowego „Zoom na Proobronność” oraz realizowanego we współpracy z Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej i adresowanego do szkół objętych pilotażem projektu patriotycznego „Siła w Tradycji”. Właśnie w tym drugim Liceum Ogólnokształcące z Urli zdobyło I miejsce. Nagrody zwycięzcom wręczył Minister Błaszczak.
Po uroczystym apelu uczniowie zwiedzali stoiska wystawowe. Była to okazja do zobaczenia sprzętu znajdującego się na wyposażeniu Wojska Polskiego oraz nowinek technologicznych oferowanych przez rodzimy i międzynarodowy przemysł zbrojeniowy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się śmigłowce Boeing AH-64 Apache i W-3PL Głuszec, czołgi PT-91 M2 Twardy i Leopard 2 A5, armatohaubice Dana i Krab, moździerz Rak, transportery opancerzone BWP 1 i Rosomak. Uczniowie zapoznali się także z ciekawą ofertą Polskiej Agencji Kosmicznej oraz rozmawiali z wykładowcami wojskowych uczelni.
Oprócz Ministra Obrony Narodowej w uroczystościach brali udział m.in. Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych Generał Broni Jarosław Mika oraz Inspektor Rodzajów Wojsk DGRSZ Generał Brygady Sławomir Owczarek.
Uczniom klasy III wojskowej LO w Urlach gratulujemy sukcesu.
Źródło: Starostwo Wołomińskie

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.