Piknik parafialny za nami | Miasto Marki

Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją w parafii św. Izydora odbył się 8 września Piknik Parafialny. Połączony był z odpustem ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku Miasto Marki było współorganizatorem pikniku.

Nie najlepsza pogoda i padający od rana deszcz budziły obawy organizatorów. Jednak w trakcie głównej Mszy odpustowej deszcz przestał padać i piknik rozpoczął się zgodnie z planem. Liczni mieszkańcy Marek, parafianie i goście mogli z różnych atrakcji, adresowanych przede wszystkim do rodzin. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się zjeżdżalnie i trampoliny ale także warsztaty artystyczne, robienie baniek i inne zabawy. Kolejny raz atrakcją pikniku były przejażdżki na kucyku i pokazy jazdy konnej. Wszyscy, niezależnie od wieku, mogli wziąć udział w zawodach sportowych, grze terenowej lub pograć w gry planszowe.

Po aktywnie spędzonym czasie można było odpocząć, posilając się pyszną grochówką, potrawami z grilla i różnymi ciastami.

Zakończeniem imprezy było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek, wspólnym śpiewaniem i innymi zabawami.

Mimo niesprzyjającej aury chyba nikt nie żałował wspólnie spędzonego czasu. Kolejny raz ta  rodzinna impreza zgromadziła wielu mieszkańców Marek, którzy, mamy nadzieję, przyjdą także za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.