Piłkarki ręczne z Zielonki najlepsze w powiecie

Po raz piąty z rzędu dziewczęta z Zielonki, grające w piłkę ręczną zostały mistrzyniami powiatu wołomińskiego w tej dyscyplinie sportu.

W dniach 30-31 stycznia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonce odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Do ścisłego finału dziewcząt zakwalifikowały się SP2 Zielonka, SP2 Radzymin, SSP5 Wołomin i SP Tłuszcz.

Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym. Walkę o mistrzostwo powiatu rozstrzygnął mecz podopiecznych trenera Adama Romańczuka z dziewczętami ze szkoły podstawowej nr 2 z Radzymina. Zawodniczki tych szkół na co dzień grają w Mazowieckiej Lidze Piłki Ręcznej i walka o podium była niezwykle zacięta. W pierwszych minutach meczu gra była niezwykle wyrównana bramka za bramkę. Jednak w drugiej połowie meczu skuteczna defensywa zawodniczek z Zielonki pozbawiła rywalki zwycięstwa. Piłkarki ręczne z SP2 z Zielonki zeszły z boiska jako zwyciężczynie i awansowały do rozgrywek między powiatowych, które odbędą się w marcu w Karczewie.

W rywalizacji chłopców w finałach wystąpiły szkoły: SP2 Zielonka, SP3 Marki, SP7 Wołomin i SP Stryjki. Zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna Szkoły Podstawowej nr3 w Markach wyprzedzając gospodarzy Szkołę Podstawową nr2 w Zielonce, Szkołę Podstawową nr7 w Wołominie i Szkołę Podstawową w Stryjkach. Awans do zawodów między powiatowych w kategorii chłopców wywalczyła drużyna SP3 Marki.