Piłkarze Huraganu formalnie bez SKOK-u

Najważniejszym punktem zebrania było podjęcie uchwały w sprawie usunięcia z nazwy klubu nieistniejącego podmiotu ? SKOK-u Wołomin. Wniosek ten przeszedł jednogłośnie, co oznacza powrót do pierwotnego nazewnictwa PWKS Huragan Wołomin, które faktycznie stosowane jest już od dłuższego czasu.

W czwartek, 17. listopada w budynku wołomińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków Piłkarskiego Wołomińskiego Klubu Sportowego Huragan Wołomin za okres od stycznia do grudnia 2015 roku. Przybyłych gości powitał i wygłosił krótkie przemówienie prezes Przemysław Dzięcioł. Później przystąpiono do wyboru przewodniczącego zebrania, którym tradycyjnie został sprawdzony w tej roli Waldemar Stępczyński, zaś na sekretarza wybrano Eugeniusza Dembińskiego. W dalszej części powołano komisje zadaniowe pracujące w składach: Komisja Mandatowa (Marcin Godlewski, Wiesław Jasielon), Komisja Skrutacyjna (Jerzy Turek, Andrzej Wojakowski), Komisja Uchwał i Wniosków (Leszek Błogowski, Marcin Godlewski, Robert Kokoszka). Następnie przybyłym przedstawiono sprawozdania z działalności klubu (ogólne, finansowe i Komisji Rewizyjnej).
Najważniejszym punktem zebrania było podjęcie uchwały w sprawie usunięcia z nazwy klubu nieistniejącego podmiotu ? SKOK-u Wołomin. Wniosek ten przeszedł jednogłośnie, co oznacza powrót do pierwotnego nazewnictwa, które faktycznie stosowane jest już od dłuższego czasu, a czwartkowa uchwała oznaczała jedynie formalność. Przypomnijmy, że do nieoczekiwanego zerwania współpracy z Huraganem przez SKOK doszło 4. grudnia 2014 roku. Przy okazji członkowie klubu upoważnili zarząd do podjęcia działań mających na celu finalne uporządkowanie nazwy w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Optymistycznym akcentem przebiegającego przy niezłej frekwencji i w sympatycznej atmosferze spotkania okazała się zapowiedź dyrektora OSiR-u Waldemara Stępczyńskiego o dołożeniu wszelkich starań, aby kibice Huraganu mogli zasiąść na nowych krzesełkach z oparciami jeszcze w czasie inauguracyjnego meczu rundy wiosennej w Wołominie. Początkowym etapem stadionowej modernizacji wykonywanej w ramach Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017, która ruszy na początku przyszłego roku ma być natomiast montaż piłkochwytów.
Gospodarz rozgrywek w grupie pierwszej trzeciej ligi w sezonie 2016/2017 ? Łódzki Związek Piłki Nożnej wstępnie ogłosił w minionym tygodniu, iż runda rewanżowa ma rozpocząć się w weekend 11-12 marca. Termin ten może ulec przesunięciu jeśli warunki pogodowe nie będą sprzyjały grze.
Z ciekawostek warto nadmienić, że ligowy rywal wołomińskiej drużyny ? Concordia Elbląg została niespodziewanie ukarana odjęciem trzech punktów przez Komisję Dyscyplinarną FIFA, za niewywiązanie się z kontraktu wobec zawodnika. Początki tego konfliktu miały miejsce kilka sezonów temu, a sprawa dotyczy piłkarza z Hiszpanii. Tym samym Concordia spadła z czternastego na piętnaste miejsce i nad siedemnastym w tabeli Huraganem ma już tylko cztery punkty przewagi.

Paweł Choim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.