Policjantem jest się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przykładem tego jest postawa Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku Pana nadkom. Jakuba Komorowskiego, który wracając po służbie do domu, zatrzymał 49-letniego kierowcę Volvo pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna miał również 3 zakazy prowadzenia pojazdów, w tym dwa dożywotnie. Kierowca w chwili zatrzymania posiadał również amfetaminę. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, grozi mu kara do 7 i pół roku pozbawienia wolności.
Służba w Policji to nie tylko praca od 8 do 16 a postawa, którą reprezentuje się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Udowodnił to Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku Pan nadkom. Jakub Komorowski, który w drodze do domu zauważył znanego mu mężczyznę. 49- latek prowadził Volvo, problem w tym, że mężczyzna posiadał 3 aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Zastępca Komendant nie wahał się nawet przez chwilę. Od razu ruszył za kierowcą, by go zatrzymać. W tym samym czasie poinformował Oficera Dyżurnego, by na miejsce wysłał patrol ruchu drogowego celem wsparcia podczas interwencji. W chwili, gdy Zastępca Komendanta zatrzymał mężczyznę, na miejsca przyjechał partol policji. Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych bazach danych, potwierdziło się, że nie powinien prowadzić pojazdu. Posiada 3 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów w tym dwa dożywotnie. Na tym jednak nie koniec.
49-latek został przebadany na zawartość środków odurzających w organizmie. Badanie wykazało amfetaminę. Policjanci ujawnili również przy kierowcy amfetaminę.
Mężczyzna usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, podczas obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów w warunkach recydywy oraz posiadania środków odurzających. Mężczyźnie grozi kara do 7 i pół roku pozbawienia wolności.
Prokuratura Rejonowa w Otwocku zawnioskowała do Sądu Rejonowego w Otwocku o zastosowanie wobec kierowcy najsurowszego ze środków zapobiegawczych w postaci aresztu tymczasowego. Sąd objął mężczyznę dozorem Policji połączonym z obowiązkiem poddania się każdorazowo badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków.
Apelujemy do kierowców o rozwagę i bezwzględny zakaz wsiadania za kierownicę po alkoholu lub narkotykach. Pamiętajmy, że nawet niewielkie ilości alkoholu i narkotyków pogarszają zdolność do szybkich reakcji, co na drodze ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa samego kierującego, jak i innych uczestników ruchu.
podkom. Patryk Domarecki/JW/KS Policji
Więcej wiadomości z Mazowsza

Niebezpieczne zdarzenie na lokalnej drodze

Katastrofa budowlana na ulicy Warszawskiej w Wołominie

Wypadek na ul. Piłsudskiego w Markach. Motocyklista trafił pod opiekę medyczną

CBŚP uderza w mafię śmieciową – 46 zatrzymanych, tysiące zarzutów

Z wesela prosto w ogrodzenie. Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu świadka i reakcji policjanta po służbie

O krok od tragedii – policjanci uratowali życie mężczyźnie leżącego na torach

Policjanci rozbili gang złodziei samochodów na terenie powiatu wołomińskiego

Papierosy bez akcyzy przechowywał w garażu

Zderzenie dwóch samochodów na DK S7. Interwencja służb w rejonie Zakroczymia

Zderzenie dwóch aut w Łomnie Las. Na miejscu kilka jednostek i zespół ratownictwa medycznego

Mężczyzna jechał na dachu własnego auta. Po kolizji zaczął uciekać nago

Wypadek ciężarówki na trasie S7. Nocna akcja ratunkowa – działania służb przez kilka godzin

Wypadek w Anastazewie

Podpalacz sam na siebie zadzwonił na Policję i przyznał się do spowodowania dwóch pożarów
