Pobiegli dla Klaudii i Stasia

bieg przed

W niedzielę, 13 maja odbył się już po raz drugi Bieg Przedszkolaka zorganizowany przez Radę Rodziców Przedszkola im. Pszczółki Mai w Duczkach. Realizacja  wydarzenia, którego pomysłodawcą jest Łukasz Mituła była możliwą dzięki ogromnemu zaangażowaniu  pracowników przedszkola,  szkoły, rodziców, wolontariuszy i sponsorów.

2018-05-16_135000

– Wszystko zaczęło się od jednego telefonu. Zadzwonił do mnie Łukasz Mituła z pomysłem  biegu, w którym pobiegną dzieci, rodzice,  babcie i dziadkowie, a przy okazji pomogą Oliwce i Wojtusiowi Ratyńskiemu. Odpowiedziałem, że to doskonały pomysł i chętnie pomogę przy organizacji…. długo rozmawialiśmy. Pierwszy Bieg Przedszkolaka był sukcesem. Już podczas przygotowań, między nami rodzicami, zawiązała się przyjaźń i mieliśmy wspólne tematy. Po biegu  spotykaliśmy się kilka razy z  Łukaszem. To było coś więcej niż tylko bieg. Za nami już druga edycja, pomoc kolejnym dzieciom i zebrana rekordowa kwota. Wkrótce  na ręce protestujących w sejmie złożymy koszulkę poparcia Ogólnopolskiego Protestu RON. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację obu edycji biegu przedszkolaka. Do zobaczenia na starcie za rok/  – mówi Maciej Myrcha”
Celem Biegu Przedszkolaka jest  pomoc i wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych. W „Pomaganie przez bieganie” zaangażowało się podczas tegorocznej edycji ponad 1000 uczestników i 152 sponsorów. Wydano 680 pakietów startowych. Tym razem dzieci wraz ze swoimi rodzinami pobiegły dla Klaudii która urodziła się z przepukliną oponowo rdzeniową , czego skutkiem jest porażenie kończyn dolnych i układu moczowego oraz Stasia, który cierpi na zespół wad wrodzonych:  encefalopatię, wodonercze, rozszczep podniebienia oraz ma poważne problemy ze wzrokiem i słuchem.
– W związku z tym, że wydarzenie spotkało się z pozytywnym odbiorem,  postanowiliśmy kontynuować ideę pomysłu pomaganie przez bieganie. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim. dziękuję za dzisiejszy wyjątkowy dzień, za Wasze serca, za wsparcie, za każdą wrzuconą do puszki złotówkę.  Dziękuję bohaterom –  powiedziała Agnieszka Koza, Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola im. Pszczółki Mai w Duczkach
Trasa długości  650 metrów biegła ulicami: Długą, Szkolną, Poprzeczną i Lipową. Uczestnicy startowali w dziesięciu kategoriach: dla dzieci w wieku przedszkolnym z roczników: 2014 (i młodszych), 2013, 2012, 2011, w kategorii dla rodzin, w biegu dziadka lub babci z wnuczkiem lub wnuczką oraz w szybkim biegu bez limitu wiekowego. Nowością drugiej edycji Biegu Przedszkolaka był bieg szkolny dla dzieci urodzonych w latach 2010-2008 i 2007-2004 oraz sztafeta bez limitu wiekowego.
Dla uczestników Biegu Przedszkolaka w Duczkach organizatorzy i wolontariusze przygotowali mnóstwo atrakcji oraz konkursów z nagrodami. Podobnie jak podczas ubiegłorocznego biegu dla Oliwii i Wojtusia, rodzice przygotowali  słodki poczęstunek, a panie z kuchni przedszkolnej przepyszną zupę pomidorową i bigos. Prawdziwą strażacką grochówkę zapewniło OSP Stare Grabie, a na dzieci czekały wata cukrowa, popcorn i lemoniada.
Podczas wydarzenia wolontariusze zbierali do puszek otrzymanych w ramach zbiórki publicznej od Fundacji Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”,  pieniądze na wsparcie dla  Klaudii i Stasia – głównych bohaterów niedzielnego biegu. Dzięki hojności sponsorów i uczestników udało się zebrać rekordową sumę 34323,29 zł.  Wielką niespodzianką były czeki od firmy DJCHEM, która już po raz kolejny wspiera tę szczytną akcję.

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.