Pociągi Intercity będą zatrzymywać się w Wołominie

Awaryjne zamknięcie przejazdów

Od 15 grudnia pociągi Intercity będą zatrzymywać się w Wołominie. To znaczne ułatwienie również dla dla mieszkańców Kobyłki. 

Mieszkańcy powiatu wołomińskiego będą mogli skorzystać z sześciu par pociągów, które umożliwią dojazd do m.in. Krakowa, Szczecina, Białegostoku, Suwałk, Jeleniej Góry, Żywca, Wisły czy Zwardonia.

Dołączenie Wołomina do siatki połączeń PKP Intercity to element stopniowego poprawiania dostępności komunikacyjnej. Łącznie przewoźnik wprowadzi dodatkowe postoje na 28 stacjach, m.in. w Lubinie, Żaganiu, Żarach, Szczytnie czy Zgorzelcu. jak wynika z informacji PKP – jeszcze w rozkładzie jazdy 2014/2015 pociągi PKP Intercity zatrzymywały się w 296 miastach i miejscowościach. W każdym kolejnym rozkładzie ta liczba systematycznie rosła dochodząc do 382 obsługiwanych w tej chwili miast i miejscowości. W kolejnym rocznym rozkładzie jazdy na sezon 2019/2020, przekroczona zostanie liczba 400 miast i miejscowości, w których będą zatrzymywać się pociągi PKP Intercity.

W rocznym rozkładzie jazdy na sezon 2019/2020 PKP Intercity przewiduje także wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, uruchomienie pociągów z Łodzi na lotnisko Chopina w Warszawie oraz rozszerzenie oferty międzynarodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.