Początek sezonu piłkarskiego

Najwcześniej, bo już 10 sierpnia, rozpoczął rozgrywki nasz jedyny reprezentant w IV lidze, czyli Dolcan Ząbki. Z kolei w ostatni weekend (13-14 sierpnia) odbyła się inauguracja w lidze okręgowej, grupie Warszawa I, gdzie rozgrywają mecze: Bóbr Tłuszcz i Marcovia Marki. Najpóźniej, w dniach 20-21 sierpnia, rusza klasa A, grupa Warszawa I, w której jest najliczniejsza reprezentacja drużyn z powiatu wołomińskiego.W wyniku uchwały Zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, Dolcan Ząbki rozpoczął rywalizację w sezonie 2016/2017 w IV lidze, grupie północ. W niedawno rozpoczętym sezonie, dwie grupy IV ligi (północ i południe) zostały powiększone do 20 drużyn każda.
Skład Dolcanu na nadchodzący sezon: Adam Wsół – kierownik drużyny, Adam Roguski – asystent, Maciej Demich – I trener, Michał Szulkowski – II trener, Kamil Leśkiewicz, Bartłomiej Bochenek, Jakub Hebda, Mateusz Popielarz Bartosz Wybraniec, Sebastian Grzymkowski, Patryk Szeliga, Mateusz Kalinowski, Rafał Kowalski, Rafał Barzyc, Grzegorz Krystosiak, Marcin Stańczyk, Adrian Żukiewicz, Łukasz Walczuk, Damian Krzyżewski, Maciej Sidor, Przemysław Szulakowski, Dariusz Dadacz, Rafał Pachelski, Maciej Bors, Łukasz Stanisławski, Paweł Tarnowski, Kacper Celej, Kordian Latos, Filip Pakuła.
W pierwszej kolejce rozgrywek, 5 sierpnia, reaktywowany Dolcan Ząbki zagrał na wyjeździe z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki, którą pokonał 1:2. Bramkę dla Ożarowianki zdobył Kalbarczyk (13 minuta, karny), a dla Dolcanu trafiali: Marcin Stańczyk (24. minuta, karny), Grzegorz Krystosiak (38. minuta).
W meczu drugiej kolejki, rozegranym przez Dolcan 10 sierpnia na wyjeździe, ząbkowianie przegrali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:4. W spotkaniu tym bramki dla Pogoni strzelali: Damyanov (36. minuta), Damyanov (54. minuta), Żółtowski (69.minuta), Wilanowski (84. minuta).
Mecz trzeciej kolejki rozgrywek, w którym Dolcan zmierzy się u siebie z Unią Warszawa, zostanie rozegrany 14 września. W czwartej kolejce, 20 sierpnia, Dolcan zagra na wyjeździe z MKS-em Przasnysz.
Bóbr Tłuszcz, w swoim pierwszym spotkaniu sezonu 2016/2017, pokonał u siebie Dąb Wieliszew 4:3. Aktualnie Żółto-Zieloni zajmują trzecie miejsce w tabeli. W następnym meczu ligowym, 20 sierpnia, Bóbr zagra na wyjeździe z Olimpią Warszawa.
Marcovia 2000 Marki zremisowała 0:0 w pierwszym meczu sezonu, w którym jej rywalem był Promnik Łaskarzew. Na tę chwilę zespół z Marek zajmuje 9. pozycję w tabeli. W drugiej kolejce (20 sierpnia) piłkarze trenera Konrada Kucharczyka zagrają na wyjeździe z Vulcanem Wólka Mlądzka (Otwock).
Wszystkie lokalne drużyny, grające w klasie A, rywalizują w grupie Warszawa I. Inauguracja sezonu 2016/2017 w klasie A nastąpi w przyszły weekend (19-20 sierpnia). W rozgrywkach tych graja następujące lokalne drużyny: Wicher Kobyłka, Mazur Radzymin, Korona Jadów, Huragan II Wołomin.