Poczytaj mi tato, mamo w Strachówce

ROZALIN_29_aa

W dniu 8 maja w gminie STRACHÓWKA odbyło się spotkanie z ogólnopolskim projektem: „POCZYTAJ MI TATO, MAMO”. We współpracy z wójtem Strachówki Piotrem Orzechowskim, Przewodniczącą Rady Gminy – Anną Ołdak oraz Radnych kadencji 2014 – 2018 i Kierownikiem Gminnej Biblioteki – Anną Gołoś zaaranżowaliśmy wspaniałe spotkanie w szkołach: Zespół Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce oraz Szkoła Podstawowa w Rozalinie.

Celem spotkania było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych w gminie Strachówka oraz uczczenia Narodowego Święta Zwycięstwa i Wolności ustanowionego 8 maja 1945 roku.
Koordynatorem spotkania w gminie Strachówka był ciechanowianin Rafał Kado – właściciel wydawnictwa KADO STUDIO.

Wstępnie na spotkaniach w szkołach zostało zainicjowane czytaniem książki „Polska nasza” przez  autora tekstu Waldemara Mazińskiego, które było przerywane pytaniami na temat historii Polski. Dzieci odpowiadały znakomicie. Następnie wspólnie przy akompaniamencie organek ustnych pana Waldemara Mazińskiego odśpiewany został Hymn Polski. W dalszej części programu pan Rafał Kado – ilustrator i pomysłodawca książki „Polska nasza” przeprowadził krótki kurs rysunku postaci z książki – Godło Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie pan autor tekstu do książki przeprowadził z dziećmi muzyczną „Zgaduj – zgadulę”. W końcowej fazie spotkania rozdane zostały dzieciom książki „Polska nasza” podarowane przez pana Wójta Strachówki Piotra Orzechowskiego.

„POCZYTAJ MI TATO, MAMO” to ogólnopolski projekt czytania dzieciom.

Nasz projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 lat do 12 lat.

Wartość edukacyjnej odrębności projektu inspiruje i absorbuje dzieci do częstego przeglądania ciekawych pozycji książkowych, które pozytywnie przesycają dopiero kształtującą się dziecięcą wyobraźnię, niweluje dysleksję, prowadzi do analitycznego myślenia, uszlachetnia słownictwo, ubogaca pisanie, pogłębia wiedzę, koncentrację i pamięć.

Inicjatywa czytania dzieciom powstała w Ciechanowie w 2013 roku debiutując pouczającą książką autora tekstu i rzeźbiarza Waldemara Mazińskiego i ilustratora, twórcy rysunków Rafała Kado pt.: „Jak gąsieniczka mała motylem się stała”.

Dążąc do promocji Ciechanowa we współpracy z prezydentem miasta oraz autora tekstu Waldemara Mazińskiego stworzyliśmy książkę pt.: „Ciechan”. Wydawcą był KADO STUDIO. Ta inicjatywa powstała w 2015 roku.

W 2015 roku również we współpracy Rafała Kado oraz Waldemara Mazińskiego została wydana książka pt.: „Przyjaciel wiatr”. Rok później w 2016 roku Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich wydał książkę pt.: „Dzieci Marcela”. W tym samym roku ponadto wydawnictwo KADO STUDIO wydało edukacyjne książki pt.: „Liczydełko” oraz „Leśni przyjaciele”.

Dopiero po wieloletnim doświadczeniu, występów w placówkach szkolnych i bibliotecznych mogliśmy udoskonalić swój kunszt przekazywania wiedzy o wartościach młodego Polaka.

Teraz w 2017 roku powstał idealny projekt „POCZYTAJ MI TATO, MAMO”.

Kluczem do przekazania dzieciom patriotyzmu stała się książka autorstwa tekstu Waldemara Mazińskiego oraz ilustracji Rafała Kado pt.: „Polska nasza”. Książka opowiada o najważniejszych datach w dziejach naszego kraju. Treść jest konkretna i dydaktyczna, zaś ilustracje są przeurocze i bogate w kolory.

Fundamentalnym celem Naszego projektu pt.: „POCZYTAJ MI TATO, MAMO” jest forma edukacji w placówkach szkolnych i bibliotecznych o podstawowych wartościach patriotycznych i inspiracji dzieci do częstego czytania książek.

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.